Закон про англонізацію є розмиванням мовної бази українства — Суддя Конституційного Суду у відставці

Місія тероборони — це оборона від зовнішнього ворога, але на цьому вона не завершується.

Віктор Шишкін
Віктор Шишкін

Про це під час ефіру заявив Суддя Конституційного Суду у відставці Віктор Шишкін.

«У нас є і внутрішній ворог під назвою колаборанти, які проводять антиукраїнську політику. Наприклад, закон про англонізацію. Це розмивання мовної бази українства. Ніхто не заперечує, щоб вчили іноземні мови. Однак навіщо заставляти вчити англійську мову людей, які у школі вчили інші іноземні мови. Не треба заганяти людей у стойло. Чи не здається Вам, що це атака на українську мову? Спочатку була русифікація, а тепер англонізація», — каже експерт.

На його думку, територіальні громади організували з гори, з потуранням всіх принципів самоорганізації.

«Мова не йде про добровільність, демократизм, волевиявлення. Керівники районів, які утворювали територіальні громади та майбутні керівники проводили „збіговисько“, а не самоврядування. Всі говорять про самоврядування та Магдебурзьке право, але хто його читав? Насправді це право є таким, тому що на певній основі збиралися представники громади та виробляли доктрини. Яка в них армія, оборона міста, а в Україні через тероборони повторилися елементи самоврядності того періоду. Народ самостійно захищав країну від ворога, а столична влада сьогодні піариться на тому, що змогла захистити Київ. Тому треба не забути досвід організації тероборони», — каже експерт.

За його словами, в Україні з’явилася об’єднана територіальна громада. Цього терміну немає в Конституції.

«Це антиконстутитаційне утворення, тому що Конституція не передбачає утворення так званих територіальних громад. Сьогодні є питання, що таке територіальна громада та на яку територію воно розповсюджується. Воно охоплюється лише межами відповідного населеного пункту, де проживають мешканці цієї громади, чи вони охоплюють більшу територію, наприклад землі сільськогосподарського призначення. Тому є купа питань, що таке територіальна громада, але самоврядування відбувається в межах територіальної громади — це території плюс люди, які мають право на відповідну ініціативу», — каже експерт.