В Одесі затримали зрадника

Українська контррозвідка затримала в Одесі зрадника, який допомагав російським окупантам захоплювати адміністративні будівлі у Криму.

В Одесі затримали зрадника
В Одесі затримали зрадника

Чоловік тривалий час переховувався від правосуддя за злочини проти України.

Зловмисником виявився колишній учасник підконтрольного росії незаконного збройного формування «Самооборона Криму».

У Службі безпеки України зазначили: перебуваючи у лавах угруповання, у 2014 році він допомагав російським окупантам захоплювати адміністративні будівлі на території українського півострова, зокрема, у місті Судак.

Також, за даними силовиків, чоловік здійснював патрулювання вулиць, стояв на блок-постах та забезпечував «охорону» прокремлівських мітингів, які на той час організовували представники російських спецслужб.

«Під час таких «заходів» зрадник незаконно обшукував місцевих жителів та їхні автомобілі. Після цього людей часто затримували та відвозили у «невідомому напрямку», — наголосили у СБУ.

Крім того, повідомляється, що фігурант брав безпосередню участь в «очепленні» створених агресором «тервиборчкомів», які були задіяні у проведенні фейкового референдуму щодо «приєднання» українського півострову до рф. За таку допомогу російським загарбникам він отримав від них медаль «За захист Криму» 2014 року.

Ще до початку повномасштабного вторгнення бойовик під виглядом переселенця з півдня України переїхав до Вінниччини, де проживали його родичі.

«За наявними даними, підставою для „переїзду“ став конфлікт з ватажками угруповання. Згодом він переїхав до Одеси, де „заліг на дно“ і таким чином намагався уникнути правосуддя за свої злочини», — розповіли у Службі безпеки.

У ході контрдиверсійних заходів співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали за місцем тимчасового проживання. Під час обшуку у затриманого виявили речові докази злочинної діяльності, у тому числі медаль «За захист Криму» 2014 року, наголосили у СБУ.

Наразі йому обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою без права внесення застави. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Фігуранту загрожує 15 років ув’язнення.