Литва передасть Україні сотні FPV-дронів

Литовські волонтери придбають сотні FPV-дронів для України.

Литва передасть Україні сотні FPV-дронів
Литва передасть Україні сотні FPV-дронів

Литовська волонтерська організація «Mazi, bet stiprus» акумулює кошти на придбання сотень FPV-дронів для українських військових.

Акція підтримки України «Пісні дронів» стартувала 19 липня і триватиме до 24 серпня — Дня незалежності України.

До того часу «Mazi, bet stiprus» прагне зібрати 300 тисяч євро і на ці кошти закупити 500 розроблених українськими та литовськими інженерами FPV-дронів TORO, які вважають одними із найкращих дронів-камікадзе у своєму класі.

«Україна народжується щодня, коли вона не вмирає. Тому рій із 500 дронів, надісланий Литвою з нагоди Дня незалежності країни, буде найкращим подарунком, який ми зараз їй можемо зробити», — сказав ініціатор акції Раймундас Алекнавічюс.

За його словами, сьогодні дрони — один із найвпливовіших факторів на передовій і використовувати БПЛА під час бойових дій стають усе більше й частіше. .

«Війна в Україні увійде у світову військову історію як війна безпілотних літальних апаратів, що постійно розвиваються. Поряд з бойовими Bayraktar, комерційними DJI та різноманітними безпілотними літальними апаратами у війні проти України все більшого значення набувають безпілотники типу FPV», — сказав Алекнавічюс.

Під час російсько-української війни обидві сторони активно застосовують FPV-дрони як ударні безпілотники для ліквідації бронетехніки, розрахунків важкого озброєння та інших важливих цілей.

Одними із найперших в українських Силах оборони такі БПЛА почали використовувати бійці СБУ. Вони періодично публікують відео зі знищенням окупантів.

Читайте також


Наші будинки стоять без світла, а ми продаємо електроенергію до Європи — Руслан Соболь

З 1 листопада деякі непобутові споживачі почнуть платити за світло більше згідно з рішенням Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Однак граничні ціни на електроенергію для бізнесу можуть збільшити на 4−23% до кінця року. Рішення про це мають затвердити в листопаді 2023-го. Тож чи не знищать такі рішення бізнес під час війни, та як виходити з цієї ситуації, журналісти спитали голову ГО «Асоціація власників малого та середнього бізнесу» Руслана Соболя.

Рекомендовані публікації