Для військових і людей з ПТСР потрібен медичний канабіс, однак є ризики — медик

Складається враження, що закон про легалізацію медичного канабісу більше про бізнес, ніж про пацієнтів.

Для військових і людей з ПТСР потрібен медичний канабіс
Для військових і людей з ПТСР потрібен медичний канабіс

Про це під час ефіру на i-ua.tv заявив керівник проєктів Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Корогод.

«Має бути державна програма, в якій буде чітко враховано інтереси всіх пацієнтів, яким потрібні ліки на основі канабісу. Об’єми наших потреб ми можемо чітко прорахувати. Для цього ми повинні врахувати скільки нам для цього потрібно землі та яка має бути земля. Хто це все має охороняти. За рік ніхто не зможе виготовляти ліки на основі канабісу. Для того, щоб підняти фарміндустрію одного року дуже мало. З 90-го року в Україні було закрито багато виробництв під гарною легендою — давайте боротися за Європейську якість. Ми не відповідаємо європейській якості, тому все позакривали. А українські пацієнти, які лікують серцево-судинні захворювання платять шалені гроші. Однак виграють лише фармкомпанії. Зараз вигадали історію про українських пацієнтів, яким необхідні ліки на основі канабісу. Є фахівці, які опікуються українськими пацієнтами. Це психіатри. Вони можуть чітко сказати, яким пацієнтам, скільки та в якій якості. Також чи будуть у нас лабораторії, які зможуть визначити концентрацію речовини. Чи зможемо робити БАДи? Однак це не про медицину. Там немає контрольованого дозування, зручного контролю якості. Тому цю проблему мають віддати фахівцям, психіатрам. У цій всій історії немає мети — дати здоров’я та ліки нашим пацієнтам.

За його словами, в Україні останні два роки не вирішена проблема психіатричних пацієнтів. Тобто психоактивних препаратів.

«Канабіс для військових і людей з ПТСР потрібен. Однак це має відбуватися під контролем лікаря. Якщо ситуація виходить з-під контролю, то препарат міняється. Крім того, держава має не забувати, що пацієнти можуть стати залежними. А залежні люди — це потужне зростання криміналу. Тому мають бути фінансові та політичні витрати для контролювання ринку та пацієнтів. Якщо ж уряд чи держава не зможуть проконтролювати ринок, посівну та кримінал, який залежний від цього, то надання хворим ліків на основі канабісу, стає не настільки хорошим рішенням. Тому зараз складається враження, що цей закон більше про бізнес, ніж про пацієнтів. Хоча про внутрішнє виробництво потрібно говорити, як про бізнес- план. Для цього ми маємо знати кількість пацієнтів, полів, які нам потрібні переробні та контрольовані заклади, фабрики та заводи», — резюмує експерт.