В Україні судитимуть екскапітана корвета «Тернопіль»

В Україні завершили досудове розслідування стосовно колишнього капітана корвета «Тернопіль», який перейшов на бік росії.

В Україні судитимуть екскапітана корвета “Тернопіль”
В Україні судитимуть екскапітана корвета “Тернопіль”

У Державному бюро розслідувань розповіли, обвинувальний акт направлено до суду.

Після захоплення окупантами військової частини у Севастополі та корвету «Тернопіль», капітан III рангу Ємельяненко Максим став єдиним з екіпажу, хто перейшов на бік росіян.

«Нині зрадник воює проти України у складі збройних сил Росії на сторожовому кораблі „Ладный“ на посаді помічника командира», — розповіли у ДБР.

Він бере участь у рейдах окупантів, патрулюванні захопленої акваторії Чорного моря, виконує інші злочинні завдання.

Колишній український військовий обвинувачується у державній зраді. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років.

3 березня 2014 року у Криму військовослужбовці Чорноморського флоту Росії намагалися примусити здатися команду українського корвета «Тернопіль».

Після відмови здатися екіпаж корабля опинився повністю відрізаним від суходолу, через що моряки не могли отримати на борт навіть харчування.

5 березня Максим Ємельяненко повідомив, що помітив ознаки підготови захоплення корвета, однак особовий склад до відбиття атаки готовий.

Зразу після захоплення корвета «Тернопіль» він перейшов на бік Чорноморського Флоту Російської Федерації, чим учинив державну зраду.

Рекомендовані публікації