Експерт розповів, чому Укроборомпром не зміг налагодити масовий випуск бойових дронів

Укроборомпром з наглядовою радою на чолі з Тимофієм Міловановим, за 1,5 роки війни не спромоглися налагодити масовий випуск бойових дронів, що вказує на серйозні кадрові провали.

Андрій Павловський
Андрій Павловський

Про це під час ефіру заявив експерт з соціальних питань Андрій Павловський.

«Укроборомпром з наглядовою радою на чолі з сумновідомим паном Міловановим, за 1,5 роки війни не спромоглися налагодити масовий випуск бойових дронів. Хоча обіцяли, що вони летітимуть на 1000 км і ось- ось їх зроблять. При тому рф вже запустила кілька заводів, які будуть масово виробляти дрони, шахеди та ланцети. А де це все в Україні? Чому це досі не налагоджено. Навіть бійці з фронту жаліються, що не вистачає звичайних мін та мінометів. А це вказує на серйозні кадрові провали», — каже експерт.

За його словами, чиновники добровільно від корупційних доходів навіть під час війни відмовитися не можуть.

«Треба їх примушувати з боку держави. Влада чомусь не розуміє, якими можуть бути наслідки. Вони напевно думають, що прийшли назавжди та є безкарними, чи розраховують намородерити та втекти. Однак поки лімит терпіння народу неперевищенний, чиновники вважають, що можуть собі все дозволяти. Влада чомусь вирішила, що під час війни треба розвивати гральний бізнес, коли на весь малий та середній бізнес повертають старі податки та посилюють податковий тягар. Тож зрозуміло, що для влади є пріоритетами під час війни», — каже А. Павловський.

На його думку, на час війни на законодавчому рівні треба унормувати заборону тринькати бюджетні кошти не на війну та соціальні видатки.

«Через війну найбільше страждання несе пересічне населення України, доходи якого не зростають, а фактично залишилися замороженими на рівні дворічної давності. При тому, що ціни на продукти харчування та борщовий набір по деяким позиціям виросли в 2−3 рази. Люди надсилають останні кошти на армію, в той час коли мільярди гривень витрачають на забаганки чиновників. Все що має корупційні ознаки — треба терміново припиняти. Адже в суспільстві зріє велике соціальне невдоволення. Тому влада повинна на це реагувати», — каже експерт.