Кабмін виділив 40 млрд грн на розвиток військових українських БПЛА

Кабінет міністрів виділив 40 мільярдів гривень на 2023 рік для інвестицій в українських виробників безпілотників.

Кабмін виділив 40 млрд грн на розвиток військових українських БПЛА
Кабмін виділив 40 млрд грн на розвиток військових українських БПЛА

Про це повідомив голова уряду на форумі, присвяченому річниці проєкту «Армія дронів».

Захід відбувся у Києві 25 липня за участі багатьох українських посадовців.

Форум об’єднав українських виробників БПЛА та дав майданчик для обговорення й презентації передових технологій цього напрямку.

Зазначається, що держава виділила 40 млрд грн цього року, які інвестує в українських виробників безпілотників. Він відзначив, що уряд усунув митні бар’єри для завезення запчастин і комплектацій, підняв частку прибутку виробників БПЛА до 25%, а також ухвалив рішення, що сприятиме масовому виробництву боєприпасів для дронів.

На фото потрапили безпілотники великого радіуса дії, такі як багатоцільовий UJ-22 Airborne та ударний «Бобер».

Останній безпілотник помітили під час нещодавньої атаки на москву. Він був одним із тих БПЛА, які прорвались через ешелоновані загородження ППО та проникли до центру російської столиці.

Окрім цих БПЛА на форумі також показали зображення українських морських ударних дронів, а також проєкт оперативно-тактичного розвідувального безпілотника від КБ «Луч».

Нагадаємо, минулого тижня Міноборони України повідомило, що з лютого 2022 року відомство прийняло на озброєння чи дослідну експлуатацію 28 зразків повітряних безпілотників різних типів вітчизняного виробництва.

Повідомлялось, що загальна кількість поставлених у Збройні Сили України дронів в рамках закупівель оборонним міністерством вже налічує тисячі одиниць.

Раніше суддя Конституційного Суду України у відставці розповів, чому в Україні не випускають масово дрони.