ЗСУ розпочали значну контрнаступальну операцію на сході Запорізької області — ISW
Минулої доби українські війська розпочали значну контрнаступальну операцію на заході Запорізької області з використанням великої кількості техніки.
Українські військові підтвердили, що українські війська досягли успіху під Старомайорським, а речник Таврійського угруповання військ ЗС України майор Валерій Шершень повідомив, що українські штурмові підрозділи просунулися вздовж лінії фронту біля Старомайорського по фронту півкілометра завширшки та 750 метрів у глибину.
Російські «воєнкори» також повідомляли, що українські війська ведуть штурм Старомайорського, але стверджували, що ситуація складна, і спростував повідомлення про українське просування. Російський батальйон «Восток», який активно діє на заході Донецької області, попередив, що є ймовірність того, що українські сили можуть повністю захопити Старомайорське та використовувати нові позиції, щоб загрожувати охопити Урожайне (безпосередньо на сході).
Російські війська здійснили обмежені наземні атаки, щоб відновити втрачені позиції в західній частині Донецької області 26 липня, але не досягли жодних заявлених або підтверджених досягнень. У Генштабі України заявили, що російські війська безуспішно намагалися повернути втрачені позиції під Старомайрським.
Російський військовий блогер стверджував, що російські війська контратакували в напрямку Рівнополя (10 км на південний захід від Великої Новосілки), але не змогли просунутися. Інший російський «воєнкор» також стверджував, що російські сили негайно контратакували після української атаки поблизу Старомайорського та відкинули українські війська на вихідні позиції.
Українські війська 26 липня розгорнули значну механізовану контрнаступальну операцію на заході Запорізької області та просунулися на південь від Оріхова. У Міноборони Росії стверджували, що українські війська здійснили «масовану атаку» трьома батальйонами, посиленими танками, на Оріхівському напрямку, а один військовий блогер стверджував, що в атаці брали участь понад 80 одиниць бронетехніки, хоча ISW не може підтвердити, що атака мала місце в такому масштабі, і російські заяви, ймовірно, перебільшені.
Кілька російських «воєнкорів» також стверджували, що українські війська розпочали механізовану атаку на Роботине, якій вдалося пробити російську оборону на кількох ділянках перед елементами 810-ї морської піхотної бригади (Чорноморський флот), 71-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а Загальновійськова армія Південного військового округу) та формування спецназу «Осман» відбили атаку та стабілізували ситуацію.
Геолокаційні кадри показують, що українські сили просунулися приблизно на 2,5 км на північний схід від Роботиного, а додаткові геолокаційні кадри показують покинуті бойові броньовані машини Bradley південніше та в межах 2 км на схід від Роботиного.
26 липня російські війська здійснили обмежені та невдалі наземні атаки на заході Запорізької області. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно намагалися відновити втрачені позиції на північний схід від Роботиного.