Закон 8401: українці продовжать тікати за кордон — експерт

Влада не сприяє тому, щоб бізнес під час війни залишався в Україні

Закон 8401: українці продовжать тікати за кордон
Закон 8401: українці продовжать тікати за кордон

Про це в коментарі заявив експерт з соціальних питань Андрій Павловський.

«Закон 8401 шкідливий під час війни для малого та середнього українського бізнесу. Адже повертається все навантаження, яке було в мирний час до війни. А по ФОПам вдарили тим, що збільшили податкову ставку з 2% на 5%. Так само повернули всі довоєнні перевірки податкової та іншими перевертючими та конролюючими органами. Тобто замість того, щоб підтримати українські підприємства та зробити їм полегшене життя, тим більше, коли бізнес ледь виживає, ми бачимо, що влада навпаки посилює тиск та йде зворотнім шляхом. Це призведе до того, що люди, у кого є можливість будуть тікати за кордон», — каже експерт.

Він підкреслив, що багато українців і так вже перенесли свій бізнес до інших країн. Зокрема, де більш сприятливі податкові умови.

«В Польщу, Чехію та інші країни. Влада не сприяє тому, щоб бізнес під час війни залишався в Україні та підтримував існуючі робочі місця. Влада своїми діями змушує українців створювати робочі місця для іноземців у чужих країнах і підіймати їх економіку. Хоча це вкрай потрібно Україні саме зараз. Підприємці в розпачі, адже Президент обіцяв розробити сприятливі умови для бізнесу, а зробив все навпаки. Проігнорував петицію, яка набрала понад 25 тисяч голосів, з проханням підприємців накласти вето на закон 8401. Тепер підприємці не знають, як їм виживати далі», — резюмує експерт.

Рекомендовані публікації