Ми продовжуємо робити зміну форми, але при цьому не змінюємо зміст, — Кочуков

Ми продовжуємо робити реформи, ми продовжуємо робити зміну форми, але при цьому не змінюємо зміст. І громадянське суспільство не може впливати на цей зміст.

Андрій Кочуков у програмі "Суспільні діалоги"
Андрій Кочуков у програмі "Суспільні діалоги"

Таку думку висловив експерт PhD із соціології Андрій Кочуков у програмі «Суспільні діалоги» з Олексієм Якименком на телеканалі I-UA.tv.

«Інституція — це деяка структура, яка об'єднана деякою групою людей. Ця група людей конкретно називається громадянами. (…) Інституція в державі є її органом, яка оці державні функції і відтворює. Хто визначає наявність цих інституцій, хто є розпорядником фактично наявності цих інституцій чи відсутності їх, можуть сказати власники цього всього організму, який називається державою. Опис такого інституційного ладу був зроблений вперше Томасом Гоббсом у книзі „Левіафан“. Він там уявляє державу як набір інституцій, які фактично складаються з декількох речей», — зазначив він.

За його словами, у нас є інституції — це фактично органи держави, які утворюються громадянами задля того, щоб забезпечувати для себе комфортне життя. Група суспільства створює для себе інституцію для того, щоб досягати суспільного блага, тобто інституція створюється для суспільного блага.

«Взагалі ми можемо впливати тільки на форму — один раз на 4 роки чи один раз на 5 років, вибираючи президента, вибираючи умовно владу на місцях. Підкреслюю — не інституцію. Тобто в чому різниця інституції від влади? Інституція виконує волю того, хто її вибрав, а влада формує волю. Тобто ми самі для себе вибираємо умовно владу на місцях для того, щоб вони робили те, що їм потрібно. Ми сказали „ми вам довіряємо бути всім для нас“ і вони встановлюють для нас всі правила, а ті інституції, які існують, проводжують існувати», — пояснив Кочуков.