Інституція — це функція, не більше, — Кочуков

Ідея об’єднання територіальних громад була для того, щоб ними краще було керувати, щоб вони не втрачали контролю системи. Фактично громади побудовані на сьогоднішній момент по феодальному принципу, коли монарх ставить поміщика на якесь місце для забезпечення порядку.

Олексій Якименко та Андрій Кочуков у програмі "Суспільні діалоги"
Олексій Якименко та Андрій Кочуков у програмі "Суспільні діалоги"

Про це сказав експерт PhD із соціології Андрій Кочуков у програмі «Суспільні діалоги» з Олексієм Якименком на телеканалі I-UA.tv.

«Нам кажуть, що нам не можна нічого міняти, бо в нас війна. До того в нас був ковід, до того в нас була фінансова криза, до того в нас ще було щось, було все, що тільки можна придумати. Зрозуміло, що у війні винна не Україна. Ми знаємо, хто винний. Але наша система чудово використовує цей інструмент, який фактично подарували», — зазначив він.

За його словами, Україні не потрібна така кількість інституцій, необхідно лише кілька найважливіших

«Армія — перше. Друге — нам потрібна якісна інституція, яка б займалася представництвом України закордоном. Це те, що зараз намагається робити Міністерство закордонних справ. Третє — це спеціальні служби, які займаються безпекою глобально. Також це безпека локальна, тобто будь-які поліцейські структури. І перш за все це муніципальні поліції. Національна поліція — це частина, яка має займатися якраз злочинами, які є на рівні цього. І якась координуюча функція по економічному розвитку, умовний Кабінет міністрів, який представлений набором експертів у різних областях, при тому не міністрів, форма має бути іншою», — пояснив гість програми.

У новому випуску спікери підсумували, що для змін в Україні необхідний процес знизу через територіальні громади або зовнішній вплив.

«Нам треба або зовнішнє втручання дуже серйозне в притул до зовнішнього управління на якийсь час як кризовий менеджмент у бізнесі. І другий момент, що важливо зробити, — це створення реальних, справжніх громад. (…) А інституція — це функція, не більше. Вона виконує функцію», — додав експерт.