Чергове знущання — експерт про вимогу до бюджетників повернути 6500 грн єПідтримки (ДОКУМЕНТ)

На місцях на педагогів та медиків можуть чинити тиск, щоб вони повернули кошти, погрожуючи звільненням.

МОН вимагає від педагогів повернути 6500 грн, отриманих в рамках єПідтримки
МОН вимагає від педагогів повернути 6500 грн, отриманих в рамках єПідтримки

Про це в коментарі i-ua.tv заявив експерт з соціальних питань Андрій Павловський.

«Заступник міністра економіки пояснює, що бюджетникам не належить допомога, яку роздавали на початку війни, через додаток єПідтримка, коли люди втратили робочі місця. Скоріш за все уряду не вистачає грошей на будівництво доріг або чогось іншого, тому чиновники порахували, що переплатили певним категоріям населення. Туди потрапили бюджетники. Мінекономіки вже розіслало відповідний лист. А галузеві міністерства, такі, як Міносвіти та МОЗ, тепер розсилають по закладах та установам листи, згідно з якими педагоги та лікарі мають повернути ці кошти в бюджет. В листі навіть вказано рахунок, куди потрібно їх повернути. Якщо ні, то погрожують судом. Однак все це виглядає, як чергове знущання над людьми. Адже деякі люди отримують зарплату з бюджету менше, ніж 6500 грн. Адже з бюджетників зняли всі премії та надбавки», — каже А. Павловський.

На його думку, такі ініціативи влади під час війни будуть лише загострювати соціальну ситуацію в країні.

«Тому хай в бюджет краще повернуть ті млрд грн, які Міноборони розіслало на закупку озброєння, однак тепер немає ні грошей, ні озброєння. З цим мають розбиратися правоохоронні органи», — каже експерт.

Він підкреслив, що адвокати заспокоюють українців, адже терміни повернення коштів за програмою єПідтримка, вже пройшли.

«Тож бюджетники не мають нічого повертати. Тому крім залякування та тиску, юридично нічого не можна зробити, щодо повернення грошей. Головне, щоб людям не погрожували звільненням. Хоча на це не має жодних юридичних та адміністративних підстав. Однак українці мають знати законодавство та вміти себе захищати й відстоювати свої права», — резюмує експерт.