Коли закінчиться війна? — думка політичного оглядача

Процеси війни пов’язані безпосередньо з виборами в Сполучених Штатах Америки, тому що країна, яка є фактично генеральним спонсором, допомагає нам зброєю, гуманітарно та фінансово втриматися й дати відсіч ворогу, має теж свої інтереси.

Олександр Палій у програмі "Суспільні діалоги"
Олександр Палій у програмі "Суспільні діалоги"

Таку думку висловив політичний оглядач та аналітик Олександр Палій у програмі «Суспільні діалоги» з Олексієм Якименком на телеканалі I-UA.tv.

«Звісно, уже тоді ми розуміли, рік тому, що наступного року війна навряд чи завершиться. Наші прогнози виявилися більш правильними, тому що зараз уже всі, кому не лінь, озвучують ці дати, що це може бути і листопад, і грудень, і літо наступного року. Але я не виключаю й те, що війна може завершитися раптово. Тобто не обов'язково вона буде тривати так довго. Ми не можемо передбачити, тут багато людського фактора, багато зовнішніх сил, і спрогнозувати точно ніхто не може», — зазначив він.

За його словами, повернення до якихось кордонів — це є предметною розмовою.

«Це не є питанням, що ми повернемо кордони 24 лютого чи 1991 року. Тому що ми розуміємо, що навіть якщо ми повернемо кордони 1991 року, росія залишиться. Тобто нам потрібно ще думати над тим, що робити з росією. Це окреме питання», — вважає експерт.

Палій підкреслив, що не всі хочуть класичного завершення війни — перемога України, розбитий ворог погоджується платити репарації та погоджується на демілітаризацію. Тобто стратегічна перемога.

«А для деяких — перемога не потрібна, для деяких — потрібен мир за будь-яку ціну. Багато бажаючих, не тільки Україна, а є такі й серед наших союзників і не союзників. Багато бажаючих, щоб війна закінчилася не нашою перемогою, а раптовим миром, такою нічиєю», — додав політичний оглядач.

На його думку, Америка та Європа немонолітні. У Сполучених Штатах є різні групи капіталу, які хочуть різного.

«Одна частина хоче, очевидно, перемоги України, вони побачили в Україні можливий форпост західного світу, який потрібно зміцнювати. (…) Ситуація склалася так із західним світом, що Європа виявилась не готовою до війни. І зараз Україна як фронтир тримає цю стіну, щоб Європа поступово не тільки переозброїлася, не тільки економіку перевела на військові рейки, а ще щоб і свідомість європейців потроху почала адаптовуватися до того, що свої цінності цивілізаційні потрібно захищати, у тому числі й зброєю. А друга частина західного капіталу, деякі транснаціональні корпорації, хочуть активно працювати з росією, хочуть активно працювати з Китаєм без кордонів, без обмежень», — сказав він.

Позиція спікера може не збігатися з позицією редакції.

Рекомендовані публікації