Роздача повісток двірниками та консьєржами грає на руку нашим ворогам — адвокат

Законопроєкт 9566 грає на руку нашим ворогам та підриває питання військового обліку й мобілізації та військової служби.

Роздача повісток двірниками та консьєржами грає на руку нашим ворогам
Роздача повісток двірниками та консьєржами грає на руку нашим ворогам

Про це в коментарі i-ua.tv заявив адвокат Ростислав Кравець.

" До цього законопроєкту є багато запитань. Він порушує питання звільнення з військової служби, врученням повісток та військовим обліком. Також велику кількість інших питань, які шкодять ЗСУ та свідчать про повний провал у питаннях мобілізації та військового обліку. Що стосується перекладання вручення повісток на двірників та консьєржів, то це чергове підтвердження, що влада зробила все можливе для розвалу системи військового обліку. Саме тому ми зараз спостерігаємо дику мобілізацію в країні, коли хапають будь-кого і придатних і не придатних. Надалі виникає велика кількість проблем у ЗСУ", — каже адвокат.

На його думку, законопроєкт у тому вигляді, як його було подано, дуже шкідливий для обороноздатності країни. Намагання перекласти обов’язки з військового обліку та проведення мобілізації на двірників та консьєржів — порушує законодавство. Такого не повинно бути в нашій країні.

«Законопроєкт грає на руку нашим ворогам та підриває питання військового обліку й мобілізації та військової служби. Тому це законопроєкт не повинен розглядатися в парламенті», — резюмує адвокат.

Нагадаємо, що в Україні хочуть змінити правила видачі повісток. У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт 9566, яким, серед іншого, хочуть змінити порядок проведення мобілізації в Україні.

Відповідно до змін, комунальникам та власникам будинків хочуть надати право вручати повістки військовозобов'язаним чоловікам на законодавчому рівні.