Кримська платформа стане додатковим майданчиком для обговорення безпеки північного Причорномор’я — експерт

рф, вийшовши з зернової угоди, спробувала показати, що може заблокувати північне Причорномор’я. Тому Кримська платформа стане додатковим майданчиком для обговорення цієї теми.

Міжнародний саміт Кримська платформа
Міжнародний саміт Кримська платформа

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Олексія Якубін.

«Одна з цілей Кримської платформи — збільшити кількість учасників, показавши, що деокупацію Криму підтримує максимальна кількість країн. Тобто показати, рф, що їй не вдасться пролобіювати зміну кордонів. Другий момент Кримської платформи — додаткові виклики, пов’язані з Чорним морем. Адже рф, вийшовши з зернової угоди, спробувала показати, що може заблокувати північне Причорномор’я. Тому Кримська платформа стане додатковим майданчиком для обговорення цієї теми. Однак офіційний Київ зараз і так намагається розблокувати порти в Чорному морі навіть поза бажаннями рф. Україна активно веде перемовини зі страховими компаніями по цьому питанню. Тому 30 кораблів можуть отримати таку страховку, щоб розблокувати північне Причорномор’я», — каже О. Якубін.

За його словами, на Кримській платформі хочуть показати світу, що питання Криму та безпеки північного Причорномор’я залишаються на порядку денному.

«Україна хоче показати, що рф через повномасштабне вторгнення, не вдасться змістити акцент з Криму. Тому при жодних перемовинах деокупація Криму не буде ставитися під сумнів», — резюмує О. Якубін.

Нагадаємо, що Міжнародний саміт Кримської платформи стартує сьогодні, 23 серпня.