Корупцію треба прирівняти до держзради, щоб зупинити мародерство — ексзаступник Генпрокурора України

Пріоритетом має стати боротьба з причинами та умовами корупції.

Корупцію треба прирівняти до держзради, щоб зупинити мародерство
Корупцію треба прирівняти до держзради, щоб зупинити мародерство

Про це заявив заслужений юрист України та колишній заступник Генерального прокурора України Микола Голомша в коментарі телеканалу I-UA.tv.

" Закон передбачає тривалі терміни ув’язнення. Вважаю, що потрібно посилення відповідальності. Йде війна, однак це не зупиняє корупціонерів. Вони продовжують красти та мародерити. Тому це треба зупиняти. Однак пріоритетом має стати боротьба з причинами та умовами корупції. Тому поставив би питання профілактики та відповідних заходів на державному рівні. До речі, не було жодної координаційної наради правоохоронних органів на чолі з президентом. Однак така нарада потрібна для вирішення ударних сил для боротьби з корупцією", — каже М. Голомша.

На його думку, має бути 8 пріоритетних напрямків для боротьби з корупцією.

«Для прикладу, розкрадання бюджетний та держаних коштів, свавілля чиновників. перевищення влади або зловживання владою, офшори, податки і так далі. На кожному пріоритетному напрямку треба формувати відповідні групи, до яких би входили представники Генпрокуратури, поліції, МВС, співробітники БЕБ, ДБР та СБУ. Також запросив би НАБУ, суд, фінмоніторинг та податкову службу. Потрібно, щоб ці групи не могли між собою домовлятися та фіксували ситуацію таку, як вона є, а також реагували відповідно до закону. Таким чином, справи могли б розглядатися швидко та ефективно. На сьогодні як раз бракує координації дій правоохоронних органів та органів виконавчої влади у боротьбі з корупцією. Адже декларативно тільки виступами чи маханнями пальцями тут не обійтися. Тому посилення відповідальності є на часі, однак зробити це треба у вище зазначений спосіб», — резюмує М. Голомша.

Нагадаємо, що Україні масштабну корупцію можуть прирівняти до державної зради. Відповідний законопроєкт до Верховної Ради планує подати президент Володимир Зеленський.

Читайте також


Україна реалізувала свої геостратегічні цілі на засіданні ООН — Олексій Буряченко

Президент України В. Зеленський під час візиту до США провів ряд зустрічей з Джо Байденом, Антоніу Ґуттерішем та іншими посадовими особами. Про що змогли домовитися сторони, чи вдалося втілити заплановане: позбавити рф права вето у Радбезі ООН, чи не поламалися стосунки України із ключовими партнерами, зокрема Польщею? Про це журналісти i-ua.tv запитали у політичного експерта Олексія Буряченко.

Рекомендовані публікації