Чиновниці під час окупації Херсону незаконно нарахували собі 1,4 млн грн зарплати

Працівники ДБР повідомили про підозру двом колишнім чиновницям Херсонської міської ради, які під час окупації міста нараховували собі незаконні премії.

Чиновниці під час окупації Херсону незаконно нарахували собі 1,4 млн грн зарплати
Чиновниці під час окупації Херсону незаконно нарахували собі 1,4 млн грн зарплати

Встановлено, що за 8 місяців 2022 року такими діями вони завдали збитків бюджету міста на суму 1,4 млн гривень.

Керівниця Департаменту розвитку об’єктів комунальної власності та її підлегла — начальниця відділу обліку, що мали доступ до відповідного програмного забезпечення, під час окупації Херсону вирішили скористатися ситуацією та різко підвищити собі зарплати.

Порушуючи законний порядок преміювання, вони самі нараховували собі заробітні плати, які іноді перевищували встановлені більше, ніж в 10 разів.

До прикладу, за квітень 2022 року очільниця департаменту замість 17 тис. 388 гривень отримала 199 тис. 897 гривень. Її підлегла за квітень 2022 року отримала 151 тис. гривень, що в 14 разів більше максимально визначеної суми.

Такі «бонуси» керівниця департаменту та головбух самостійно сплачували собі до серпня 2022 року.

У серпні-вересні 2022 року чиновниці були офіційно звільнені.

Загалом з січня по серпень 2022 року керівниця департаменту отримала 616 тис. 135 гривень зарплатні, її спільниця — 565 тис. 659 гривень. Усі гроші надійшли на їх зарплатні картки.

З врахуванням зайвого нарахування та сплати ЄСВ місцевому бюджету Херсонської міської територіальної громади завдано матеріальних збитків на загальну суму 1,4 млн гривень.

Фігурантки встигли втекти на непідконтрольні території Україні. Одна з них навіть публічно робить кар’єру в органах влади окупантів. Колишня начальниця відділу тепер очолює так звану службу зайнятості та бере участь в агітації фейкових виборів на тимчасово окупованих територіях.

Двом ексчиновницям повідомлено про підозру у привласненні та розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Процесуальне керівництво здійснює Херсонська обласна прокуратура.