Корупція заважає постачанню різних видів озброєння до України — експерт

Уряди західних країн повинні рахуватися з громадською думкою та думкою депутатів своїх парламентів, які втомилися від корупції в Україні.

Президент Литви Гітанас Науседа
Президент Литви Гітанас Науседа

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Володимир Воля.

«Постачання військової техніки та спорядження відбувається не залежно від настроїв Західних партнерів, які втомилися від корупції в Україні. Насправді ж корупція в Україні стримує та заважає тому, щоб в країну постачалось більше різних видів озброєння. Адже уряди західних країн повинні рахуватися з громадською думкою та думкою депутатів своїх парламентів. Саме вони говорять, що Україна може зловживати наданою допомогою. Зокрема, це стосується корупціонерів, які можуть продавати зброю та боєприпаси, а також видавати рф таємниці, пов’язані з виготовленням західного озброєння», — каже експерт.

Він нагадав, що ще до початку повномасштабної війни, представники західних урядів наголошували, що корупція в Україні є загрозою національної безпеки.

«Саме через корупцію організовуються ці схеми отримання секретної інформації, озброєння і таке інше. Тож Україна завдяки підтримці країн-партнерів, повинна докладати більш рішучих та масштабних зусиль в боротьбі та у запобіганні корупції. Саме в такому контексті і роблять заяви європейські політики «, — підкреслив В. Воля.

Нагадаємо, що президент Литви Гітанас Науседа вважає, що корупційний чинник створює значний вплив на західних партнерів України щодо поставок озброєння.

Читайте також


Справа про депортацію українських дітей буде перекваліфікована в справу геноциду — Володимир Пилипенко

На Генасамблеї ООН Євросоюз ще раз наголосить на стійкій підтримці України та на необхідності реформування Ради Безпеки, рішення якої блокує росія. Також в Міжнародний суд ООН поновлює слухання за позовом України проти рф щодо геноциду. Чи виключають рф з ООН та про інші питання говорили з юристом, народним депутатом VI-VII скликань і керівником Українського центра соціально-правових досліджень Володимиром Пилипенко.