Базовим суб’єктом для демократичного суспільства є територіальна комуна, — Лялюк

Базовим суб’єктом для демократичного суспільства є територіальна комуна. Коли з’явиться вона, то її представники будуть прислухатися до тих порад, які дають політологи, філософи та інші українські мислителі.

Ігор Лялюк у програмі "Суспільні діалоги"
Ігор Лялюк у програмі "Суспільні діалоги"

Про це сказав урбаніст та архітектор Ігор Лялюк у програмі «Суспільні діалоги» з Олексієм Якименком на телеканалі I-UA.tv.

«Я вважаю, що в нас є цікаві люди, але ж вони майже в порожньому просторі. Так, слухачі є, але ж немає оцієї базової одиниці демократичного суспільства, немає суб'єкта, який би сприймав цю інформацію. А суб'єкт — це квартальні комуни, перш за все, територіальні комуни. Бо два чинники, на якому будується все життя людське, — це люди та земля. І все на цих чинниках відбудовується. Як тільки нам намагаються розірвати цей зв'язок між людьми та землею, ми маємо те, що маємо, — маємо охлократію і т. д», — пояснив він.

Експерт розказав, що наші пращури довгий період не могли здійснити цивілізаційний крок у розвитку до того моменту, поки не з'явилися плітки.

«Є така концепція, що саме плітки — це інструмент, за допомогою якого людство змогло здійснити наступний крок у цивілізаційному розвитку. Бо коли почали з'являтися більш-менш великі поселення, а кількість людей збільшувалася, плітки стали таким інструментом, який дуже впливав на соціальне життя цього поселення», — зазначив гість програми.

На його думку, перші кроки повинні починатися там, де є найменший супротив.

«Ми сьогодні не маємо можливості здійснювати якісь процеси зверху, бо ми не маємо влади. Тому, на мій погляд, треба починати знизу для того, щоб розгорнути програму про те, яким чином прийти до влади», — додав Лялюк.