Після спецоперації з Мі-8 на 70% зросла кількість військових рф, охочих здатися в полон

Після успішної спецоперації українських спецслужб «Синиця», під час якої російський пілот Максим Кузьмінов перегнав до України російський гелікоптер Мі-8, кількість російських військовослужбовців, які хочуть здатися в полон у межах проєкту «Хочу жить» зросла на 70%.

Максим Кузьмінов на пресконференції в Києві
Максим Кузьмінов на пресконференції в Києві

Про це в ефірі Радіо Свобода розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.

«Є дуже стрибок по лінії „Хочу жить“ окремо і по інших каналах зв’язку. Після успішної операції „Синиця“ з Мі-8 і пілотом, скажімо, збільшилась кількість військовослужбовців армії рф, які розглядають для себе подібний сценарій. Звернення на державний проєкт „Хочу жить“ — стрибок відбувся приблизно на 70 відсотків за день», — заявив Юсов.

Прокоментував Юсов також інформацію з телеграм-каналів, що нібито особі, яка передасть Україні винищувач МіГ, дадуть два мільйони доларів.

«Ця інформація носить більше характер такої легенди і народної ініціативи. Але, звичайно, винагорода за МіГ буде», — каже він.

Наразі розвідка — це єдине джерело, яке озвучило публічно ріст кількості заявок для здачі в полон. Отримати коментар від російської сторони в умовах війни Радіо Свобода не може.

«Хочу жить» — державний проєкт Головного управління розвідки Міністерства оборони України, який покликаний допомогти військовослужбовцям рф безпечно здатися в полон українським Збройним силам і зберегти своє життя. Проєкт, як заявляють, гарантує у разі здачі в полон утримання військовослужбовців згідно з нормами Женевських конвенцій.

Раніше Головне управління розвідки Міноборони України оприлюднило документальний фільм «Збиті льотчики Росії», у якому, серед іншого, вперше показали російського пілота, який перегнав до України російський гелікоптер Мі-8 у межах спецоперації під кодовою назвою «Синиця». Як стверджує ГУР, льотчик — Максим Кузьмінов, він служив у 319-му окремому вертолітному полку армійської авіації рф — в/ч 13984 із пунктом постійної дислокації у Приморському краї рф.