У Севастополі пошкодили десантний корабель класу Ropucha та субмарина Kilo

На судноремотному заводі в окупованому Севастополі пошкодили великий десантний корабель класу Ropucha та підводний човен класу Kilo.

У Севастополі пошкодили десантний корабель класу Ropucha та субмарина Kilo

Про це повідомляє OSINT-дослідник MT Anderson та аналітики OSINTtechnical у мережі Х.

«Схоже, що вранці українські війська успішно атакували доки Севастопольського суднобудівного заводу, які, ймовірно, зайняті російським підводним човном класу „Кіло“ і десантним кораблем класу „Ропуха“», — йдеться у відомстві.

Йдеться про великий десантний корабель проєкту 775 (Ropucha), які будувалися на верфі Stocznia Polnocna в Польщі та субмарину класу Kilo.

Дослідники також публікують фото, де стверджують, що на ньому горить десантний корабель проєкту 775.

Ці судна були у сухому доці Севастополя станом на ранок 12 вересня.

Підводні човни класу «Кіло» — збірне позначення, прийняте в NATO для двох проєктів російських підводних човнів: субмарин проєкту 877 «Палтус» та проєкту 636 «Варшав'янка».

Великі десантні кораблі проєкту 775 — за кодифікацією НАТО — Ropucha (польськ. жаба) — серія великих десантних кораблів (ВДК) 2-го рангу ближньої і дальньої морської зони, побудованих у Польщі для ВМФ СРСР.

Кораблі призначені для висадки морського десанту і перекидання морем військ і вантажів. Здатні транспортувати різні види бронетехніки, включно з танками. Кораблі цього проєкту є основою російського десантного флоту.