У нас невірно визначена концепція української держави, — Вуйцік

У нас доктринально невірно визначена взагалі концепція української держави як такої, навіть на момент її створення.

Олександр Вуйцік у програмі "Суспільні діалоги"
Олександр Вуйцік у програмі "Суспільні діалоги"

Про це сказав військовослужбовець ЗСУ, виконавчий директор Конгресу українських громад Олександр Вуйцік у програмі «Суспільні діалоги» з Олексієм Якименком на телеканалі I-UA.tv.

«Ми ж проголосили чисто номінально, що Україна є республікою, хоча республік у світі дуже багато й кожна держава по-своєму відрізняється. (…) Те саме й з Україною, оскільки на момент розпаду, початку розпаду російської імперії, котрий дотепер триває, не було по суті серед народу та серед політичних еліт носіїв демократичних цінностей, як ми звикли їх називати», — зазначив він.

За його словами, у людей немає повного розуміння, що таке суспільні інститути, котрі відповідають тим самим республіканським традиціям.

«Україна принаймні може це ще якось не пам'ятати. Можливо, у тих психологічних патернах, котрі формувалися століттями, збереглося щось, котре було ще з тої України, княжої, шляхетської доби. А пізніше система судоустрою п'ятирівнева, котра дуже довго розпадалася й дорозпалася як проект уже російської імперії. Це так званий карго-культ, коли ми копіюємо зовнішнє, не розуміючи його внутрішнього», — пояснив гість програми.

Вуйцік додав, що існує таке формулювання, що державою визнається місцеве самоврядування в Україні. Хоча насправді в республіці місцеве самоврядування є теж елементом здійснення влади народу республіканського устрою, сказав він.

«Тобто є базові інститути суспільні, той самий інститут сім'ї, родини, навіть кланові зв'язки, котрі формуються на рівні громад, пізніше мали б переростати в республіці за місцем проживання, локалізуватися в певні спільноти, міста», — наголосив виконавчий директор Конгресу.

За його словами, хоча й суспільство говорить, що в нас влада народу, але він здійснює владу через політичну боротьбу, партії, формування Парламенту.

«Парламент по суті своїй узурповує всю повноту здійснення влади, а не маючи механізмів здійснення влади, навіть від громадянина й до громади, ми отримаємо ситуацію, коли по суті вся повнота влади знаходиться в номенклатурі», — сказав Вуйцік.