УПЦ мп маніпулює свідомістю віруючих і держава має це припинити — експерт

Україна стоїть перед доленосним вибором, щодо остаточного духовного звільнення.

УПЦ мп маніпулює свідомістю віруючих і держава має це припинити
УПЦ мп маніпулює свідомістю віруючих і держава має це припинити

Про це під час ефіру на i-ua.tv заявив доктор філософських наук, професор, завідувач відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Григорія Сковороди НАН України Олександр Саган.

«Томос — це документ, який означив такі можливості. Однак ці можливості ще треба використати. На сьогодні ми бачимо, що московити чіпляються за свою історію та ту історію, яку вони пропагували. Священики, які не хочуть переходити до ПЦУ зіштовхнулися з моральною дилемою, бо вони 30 років розповідали вірянам, що це зло. Тому якими очима він має дивитися на людей, яких він обманював весь цей час. Тому видумуються перехідні періоди. А держава має розуміти, що ми стоїмо перед вибором — або ми або вони. Перемога має бути комплексною. Тобто, якщо ми у духовному плані не перемагаємо, то військова перемога не буде остаточною. Так само, як у 1991 році наша політична незалежність виявилася неповною, бо ми залишили величезний канал духовного впливу на наших людей. Саме тому ворожа нам церква виховала ціле покоління людей, які взяли зброю проти своєї же держави. Вони були зомбовані та такими ж залишаються сьогодні Тому з цієї точки зору позиція спікера Руслана Стефанчука виглядає антидержавною. Є питання виживання держави та нацбезпеки. Всі інші відступають на другий план. А рф це чітко розуміє та працює в церковній лінії маніпулюючи питаннями свободи совісті та всього іншого», — каже експерт.

За його словами, в роз’ясненні Європейського суду — віруючий, який йде у якусь релігійну організацію, має розуміти куди він йде. Держава має забезпечити цю інформацію.

№ На сьогодні вона не забезпечена. Священики УМП мп переконують людей, що ніякого зв'язку з рф немає. Але чому тоді вони бояться прийняття закону, який говорить лише про відсутність звязку з рф. в законі говориться, що на території України не можуть бути організації, що підпорядковані центрам, які знаходяться на території держави агресора. Тому зрозуміло, що розрив УПЦ мп з рф є декларативним. На сьогодні москва забрала 1500 тисячі громад у УПЦ, але від них немає жодної реакції. А якщо, якась громада переходить до ПЦУ то в них крик на всю Європу, що їх грабують. Тому це питання має чітке юридичне та канонічне вирішення. Тому юридично треба поставити крапку та припинити нарешті подвійну гру. Сьогодні йде маніпулювання свідомості віруючих і держава має це припинити", — резюмує експерт.