Вступ України до ЄС може змінити баланс сил, — політичний оглядач
Всередині ЄС відбувається переформатування розкладів. Якщо раніше Німеччина домінувала, Франція, то зараз вступ України до ЄС сильно може змінити баланс сил.
![Вступ України до ЄС може змінити баланс сил, — політичний оглядач](https://i-ua.tv/img/790x450/c/7c7571608ade9aes690-b897d7cc.jpg)
Про це сказав політичний оглядач та аналітик Олександр Палій у коментарі телеканалу i-ua.tv.
«Загалом в ЄС нас приймуть. Умовно кажучи, ми за це платимо ціну, мабуть, найвищу, яку платили наші попередні члени ЄС, особливо Східної Європи. Питання в тому, що це навіть не повинно обговорюватися — наше членство, воно як на автоматі мало б звучати. Інша справа, що наші союзники розуміють, що якщо нам вони скажуть „ви на автоматі вступите в ЄС“, то тоді треба після війни, після перемоги щось давати ще Україні», — зазначив він.
Все ж таки, за його словами, треба розуміти, що Україна за масштабом є найбільшою країною Європи, це не Австрія, не Чехія, не Словаччина, не Греція.
«Вступає велика країна, і що цікаво, що вступає досить незвичайна країна. У нас є певні цінності європейські, які нам притаманні, але й певні речі нам незрозумілі. Тобто далеко не все ці європейські стандарти, які є, ми хотіли б у себе запроваджувати. Хотіли б ви, щоб банківську картку могли отримувати місяць чи три місяці? Чи хотіли б ви систему медицини, коли записуєтесь до лікаря, місяць чекаєте, у вас застуда, а вам лікар каже „пийте чайок“? А ви за це ще будете 300 євро в місяць платити, за страховку», — пояснив експерт.
Наразі, на його думку, у кризі перебуває і Європа, і весь цивілізаційний розвиток.
«Я порівнюю Європу з Римською імперією часів занепаду. Тобто немає розквіту, немає потенціалу для розвитку, потрібні нові ідеї, щось нове, щоб генерувалося, а цього немає. Вони звикли, що в них є гарантії, соціальний пакет гарний, зарплати гарні, пільги великі, що вони живуть непогано, привчилися боротися за свої права. А українці якраз боряться за це, при тому платять найбільшу ціну — життям громадян. А з іншого боку, ми бачимо по відгуках біженців наших, що далеко не все в Європі так гарно, як ми думали. Починається аналіз», — додав політичний оглядач.
Тому він вважає, що не можна сліпо все приймати в Європейському Союзі.
«Наприклад, по цифровізації. Що поганого, щоб запозичити цей досвід? Чи подобається комусь стояти там в австрійському чи в німецькому банку в чергах, щоб платіж перевести в Україну? Неможливо ж перекинути, бо це страшна бюрократична процедура. А ми звикли, що швиденько перекинув і забув. Ніхто не повинен нас обмежувати в цих питаннях», — наголосив Палій.
Нагадаємо, найближчими днями Україна отримає письмову оцінку про виконання рекомендацій Європейської комісії для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу.