Загибель помічника Залужного: слідство має відпрацювати версію диверсії- ексзаступник Генпрокурора

Слідство зобов’язано розглянути всі версії загибелі Геннадія Частякова, в тому числі й версії диверсії.

Загибель помічника Залужного може бути диверсією
Загибель помічника Залужного може бути диверсією

Про це в коментарі i-ua.tv заявив ексзаступник Генпрокурора Микола Голомша.

«Щодо ситуації з помічником главкома Залужного. Слідство зобов’язано розглянути всі версії, в тому числі і диверсію. Та відпрацювати її. Треба дати відповіді на питання — це випадковість чи необережне поводження зі зброєю, або ж спланована диверсія. Це помічник Главкому і він в будь-який час міг з’явитися саме там. Тому слідство зобов’язано перевірити час, обставини та дати відповіді на питання, що саме відбулося. Мають бути висунуті всі можливі версії. Встановлення істини можливо, адже є гаджети і все відстежується. Зокрема, візуальне спостереження та електронне стеження. Тому суспільство має отримати всі відповіді на свої запитання», — підкреслює М. Голомша.

За його словами, ініціатори розмов про вибори є відповідальними за дії в країні та можливі диверсії та трагедії. Адже згідно Конституції вибори в Україні під час війни заборонені.

За його словами, нам треба забути про вибори та думати виключно про перемогу. Вибори — це критика влади та опонентів.

«Це розділяй та володарюй, що підходить рф. Нам цього не треба. Зокрема, воїн між собою та розгардіяшу», — каже М. Голомша.

На його думку, вибори можуть відбутися після завершення військових дій та скасування воєнного стану. Крім того, треба враховувати скільки людей виїхало.

«На своїх територіях немає від 5- до 7 млн людей. Крім того, дуже багато ВПО, зараз немає законодавства, щодо їх голосування. В першу чергу, ставив би питання безпеки людини. Адже будь-яка виборча комісія є потенційною ціллю для держави терориста рф. Кожна людина, яка має намір йти на вибори, буде думати, чи треба йти на вибори, чи ні, щоб не постраждати», — каже М. Голомша.

На його думку, електроні вибори в Україні — не вихід.

«В США розвинута демократія. Там згідно з законом та Конституції діють принципи безпосередності. Там кожен громадянин має право та повинен голосувати. У нас на сьогодні такого бути не може, мова про доброчесність виборів не йде, бо ми зайняті іншими питаннями. Зокрема, питаннями перемоги над країною агресором. Виготовленням власного озброєння, а на яких місцевостях — питання влади. Воно має бути конференційним. Держава має забезпечити не світ, а своїх громадян. Тому мав бути оголошено не воєнний стан, а стан війни. Економіка держави має бути переведена на військові рейки. У рф 24 на 7 економіка працює на війну. А ми в позиції захисту та очікуємо на допомогу світу. По-перше, ми би виготовляли це набагато дешевше, по-друге, це наше озброєння, і по-третє, ми могли б робити та гатити ним на будь-яку відстань, щоб нам не ставили умови», — резюмує експерт.

Нагадаємо, що на Київщині 6 листопада від вибуху гранати загинув помічник Головнокомандувача ЗСУ майор Геннадій Частяков. Боєприпас був частиною «подарункового набору», який колега вручив військовослужбовцю на день народження. 13-річного сина Частякова госпіталізували у тяжкому стані.