ЗСУ знищили рідкісну систему РЕБ «Свет-КУ» на Херсонщині

Українські військові високоточним ударом знищили доволі рідкісну російську систему радіоелектронної боротьби РБ-636 «Свет-КУ».

ЗСУ знищили рідкісну систему РЕБ “Свет-КУ” на Херсонщині
ЗСУ знищили рідкісну систему РЕБ “Свет-КУ” на Херсонщині

Відео ураження ворожої техніки опублікували у офіційному Telegram-каналі Сил оборони півдня України.

Машину російської системи РЕБ виявила українська аеророзвідка.

Український розвідуваний безпілотник відстежив переміщення техніки та навів реактивну артилерію на неї. Це відбулося на тимчасово окупованій території Херсонської області.

Судячи з кадрів опублікованого відео, машина російського комплексу РЕБ РБ-636 «Свет-КУ» була уражена випущеною з пускової установки HIMARS ракетою сімейства GMLRS.

Машина з екіпажем і операторами комплексу розташувалася серед лісистої місцевості, ймовірно росіяни планували розгорнути комплекс і здійснювати роботу за його цільовим призначенням.

РБ-636 «Свет-КУ» був прийнятий на озброєння армії рф у 2012 році. Розробники заявляють, що апаратура цього комплексу здатна оцінювати електромагнітну обстановку, здійснювати пошук, виявлення та аналіз радіовипромінювань, а також визначати розташування їх джерел.

Скільки всього таких комплексів було поставлено у російську армію на сьогодні невідомо.

Разом з тим, варто зауважити, що росіяни використовували ці комплекси РЕБ на тимчасово окупованих територіях і до широкомасштабного вторгнення. За даними проєкту InformNapalm, комплекси РБ-636 «Свет-КУ» фіксували в Україні у 2016, 2019, 2020 та 2021 роках.