Інновації були завжди в Україні розвинуті, — Олена Мініч
У 2012 році Україна займала 56 позицію в рейтингу економіці знань у світі. Дані були опрацьовані Світовим банком.
Про це повідомила експерт з цифрової економіки Олена Мініч під час 14-го Українського форуму з управління Інтернетом 16 листопада.
«На 2012 рік ми займали 56 сходинку стосовно економіки знань, а людський капітал був високий, це була 31 позиція. І це було вище середнього, десь на рівні таких країн як Чехія, Південна Корея, Німеччина, Франція, Ізраїль. Це дуже високий показник. Але в економіці знань є не тільки людський фактор, він складається й з інших напрямків», — зазначила вона.
Перший напрямок, за її словами, — це розвиток самої економіки. Україна посідала 93 сходинку в цьому. Другий — індекс розвитку інформаційно-комунікаційних технологій (ICT Development), де наша країна мала 77 місце.
«Інновації були завжди в Україні розвинуті», — додала експерт. Саме тому тут Україна посідала 59 сходинку, а в освіті — 21.
«За ці 10 років ми, на жаль, загально стратили, і зараз посідаємо не 56, а 63 позицію в економіці знань. А з точки зору індексу людського фактора ми втратили 6 позицій і зараз лише на 37 сходинці. Це дані 2022 року, тобто за 10 років ми не покращили наші позиції. По економіці ми спустилися до 97 рівня, по інноваціях — до 63», — сказала Мініч.
Освітня система зазнала найбільших втрат, у 2022 році Україна посідала 58 сходинку порівняно з 21 місцем у 2012 році.
«Чи маємо ми потенціал післявоєнний, — це дуже велике запитання, тому що ви бачили, що вся економіка знань формується на знаннях і людському капіталі. Тобто наша стартова позиція на 2020 рік уже була вільна порівняно з 2014 роком. Тобто картинка з людським капіталом не стає кращою», — підсумувала експерт.