Ми вже повинні обговорювати, як ми будемо жити після перемоги, — Новак
Навіть під час активних військових дій ми вже повинні обговорювати, як ми будемо жити після перемоги, як будемо реалізовувати суспільні перемоги та виводити їх на рівень суспільних благ.
![Андрій Новак у програмі «Суспільні діалоги»](https://i-ua.tv/img/790x450/f/photo20231124124208-a62d16e0.jpg)
Про це заявив голова комітету економістів України Андрій Новак у програмі «Суспільні діалоги» з Олексієм Якименком на телеканалі i-ua.tv.
«Причина Революції Гідності також була політична — це спроба реваншу, розвернути Україну з демократичного європейського шляху знову на авторитарний якийсь євразійський, але ми розуміємо, що фактично російський. Це були політичні спроби політичного реваншу та політичного розвороту. Тому й причина Революції Гідності була політична — незгода з цим більшості активної частини українського суспільства. І тому й вимоги всі, які звучали з різних сцен Майдану Гідності, в основному були політичними. Інакше, напевно, і не могло бути, якщо причина Революції суто політична», — сказав він.
Але тепер, на його думку, українці повинні чітко розуміти, що вже потрібно вирішувати питання розвитку країни.
«Після навіть політичних причин двох революцій з дуже коротким інтервалом і після військово-політичної перемоги, яка безумовно буде над нашим історичним ворогом, над росією, далі вже постає питання нашого суспільного розвитку та прогресу суспільних благ. І це здійснюється знову ж таки тільки через механізм ефективної економічної системи», — зазначив економіст.
Експерт переконаний, що вже зараз треба це обговорювати, готуватися, тому що якщо це почали робити після військово-політичної перемоги, суспільство «втратить дорогоцінний час».
«Тому що після нашої військово-політичної перемоги інтерес до України ще буде, але він буде 2−3 роки. Якщо ми цей момент не використаємо, ми знову скотимося втретє вже до просто „добре, що немає війни, та й добре“», — підкреслив Новак.