Відкритий Подільсько-Воскресенський міст лише вводить людей в оману — архітектор
Відкритий мером Києва В. Кличко Подільсько-Воскресенський міст лише вводить в оману людей. Адже міст не виконує функції, які на нього покладали при будівництві.
Про це під час ефіру заявив голова Київського відділення УТОПІК, архітектор Анатолій Фролов.
«Нам кажуть — відкрито Подільсько-Воскресенський міст. Він починається на Подолі, а закінчується на Троєщині. Це означає, що чиновники вирішили його змінити. Будь-яке відхилення від генплану та створенної документації — це гроші. Більш того, територію, куди мав вести міст — продали. Там буде житлова забудова на так званому новому Подолі. Однак для цього потрібні зміни у Генплані та документації. Як архітектор вважаю, що, хтось проплатив столичним посадовим особам міста, тому міст не пішов прямо, а пішов на ліво та на право, щоб можна було з’їхати та заїхати. Основна траса зупинилася, бо якщо ми з моста з Троєщини їдемо на Поділ, то зліва йде велика забудова. В ній передбачені дорогі квартири. Однак інвесторів не попередили, що все одно через деякий час міст все одно буде будуватися. Поки ж міст, що відкрив Кличко лише вводить в оману людей. Тому на Глибочинській вулиці виникає великий затор. Все, що їде з лівого берега йде на Верхній та Нижній вал, а потім на Глибочинську, де великі затори», — каже архітектор.
Він підкреслив, що в Україні з 2005 року не змінювався Генплан. А міст не може бути побудовано без генплану.
«Це траса. Вона десь починається і десь закінчується. Дороги, як ріки — по якім йде транспорт. Транспорт має повертати, заїжджати і так далі. Ще при ексмері Омельченко почали будувати на Троєщині транспортну артерію для метрополітену. Потім її перебудували під швидкісний трамвай. Подільсько-Воскресенський міст планували для зменшення навантаження. Однак, його побудовано так, що він не виконує свою місію», — резюмує А. Фролов.
Нагадаємо, що з 1 грудня міський голова столиці відкрив Подільський міст, який будували останні три десятиліття і не добудували. Подільсько-Воскресенський міст було закладено, ще у 80-х роках. В 2024—2025 роках Подільський мостовий перехід (Подільський міст) має бути добудовано до 88% повної готовності. На це протягом двох років з бюджету Києва буде витрачено 1,8 млрд гривень, яких не вистачить навіть на 1 кілометр переходу.