Адвокат прокоментував заборону Телеграм та Тік- Ток в Україні

Війна не є підставою для обмеження свободи слова. Тому заборонити Телеграм в Україні не вдасться, стосовно Тік- Ток має бути комплексний підхід.

Телеграм та Тік- Ток в Україні хочуть заборонити
Телеграм та Тік- Ток в Україні хочуть заборонити

Про це в коментарі i-ua.tv заявив адвокат Ростислав Кравець.

" Зі свободою слова в Україні дуже велика проблема. Війна не є підставою для обмеження свободи слова. Звичайно є певні обмеження, які можуть бути встановлені Конституцією так законами України. Однак вони не стосуються свободи слова на час воєнного стану. А що стосується заяв Данілова (головного ветеринара країни) про заборону Телеграму, то них потрібного так і ставитися… Ми за весь час поки Данілов перебуває на своїй посаді не побачили реальних речей, які б допомогли Україні відстояти агресію рф. Також не побачили підготовку держави до війни. Тобто ми взагалі нічого не побачили. Зараз же бачимо тільки самопіар та намагання хоч чимось привернути до себе увагу", — каже Р. Кравець.

Він нагадав, що у світі сучасних технологій, навіть рф не вдалося закрити телеграм.

«Те ж саме буде і в Україні. Яким би не був міністр трансформації розумний, все одне це мережа, яку просто так закрити не вдасться. В будь — якому разі будуть виникати інші мережі через які будуть поширюватися інформація. Що стосується Тік-Току, то це питання нацбезпеки. Ця платформа заборонена в багатьох країнах світу. Адже Тік- Ток отримує доступ до всієї інформації, яка знаходиться в телефоні. Куди вона потім потрапляє від наших китайських партнерів, до яких на поклін їздять рашисти, зокрема путін. Тож заборона Тік- Тока військовим та чиновникам — це дійсно питання нацбезпеки. Адже росія може дізнаватися про інформацію з мобілізацією, ситуацію з військовими та виплатами. Тому питання поширенні інформації в Тік- Ток має бути взяти державою під контроль. Тут має бути комплексний підхід», — каже адвокат.

Він пропонує заборонити встановлення Тік-Ток на пристроях службовців, військових та будь-якої особи, яка уповноважена на виконання функцій держави.

Читайте також


Законопроєкт про мобілізацію треба відхилити — Ростислав Кравець

Рада у першому читанні схвалила законопроєкт про мобілізацію. Замість того, щоб створювати професійну армію і мотивувати потужними преференціями, пільгами, соц. пакетом і матеріальними винагородами, влада посилює насильницький примус до мобілізації. На кшталт рф. Чи допоможуть неконституційні рішення перекрити нестачу снарядів на передовій. Чим загрожує е-кабінет для військовозобов’язаних та які наслідки очікують так званих ухилянтів, про це і не тільки запитали у адвоката Ростислава Кравця.