Затримали 5 організаторів «схем для ухилянтів»: деякі з них займалися «демобілізацією» чинних військових

Служба безпеки заблокувала нові схеми ухилення від військової служби та нелегального виїзду за межі України чоловіків призовного віку.

Затримали 5 організаторів «схем для ухилянтів
Затримали 5 організаторів «схем для ухилянтів

Служба безпеки заблокувала нові схеми ухилення від військової служби та нелегального виїзду за межі України чоловіків призовного віку.

У результаті комплексних заходів у різних регіонах України затримано 5 організаторів оборудок, які пропонували злочинні «послуги» не лише потенційним призовникам, але й діючим військовослужбовцям.

Зловмисники «гарантували» своїм клієнтам, що за гроші «спишуть» їх з військового обліку або переправлять за кордон поза контрольно-пропускними пунктами.

«Ціна питання» становила до 6 тис. американських доларів з одного ухилянта залежно від терміновості виконання «замовлення».

Так, у Черкасах:

«на гарячому» затримано місцевого адвоката та його спільника, який продавав фіктивні висновки ВЛК діючим військовим.

У підроблених документах робили висновок про «погане здоров’я» клієнтів, що було формальною підставою для «списання» з військової служби.

У подальшому «демобілізовані» могли використати фальшивку для виїзду за кордон.

У Києві:

викрито двох мешканців столиці, які переправляли ухилянтів до Євросоюзу через територію невизнаного Придністров’я.

Перед «поїздкою» фігуранти забезпечували своїх клієнтів фіктивними документами військово-лікарської комісії про непридатність до служби через «наявність хронічних захворювань».

Потім ухилянтів збирали в обумовленому місці та відвозили на легковому авто на територію так званої «пмр», а звідти до ЄС.

У Запоріжжі:

затримано двох шахраїв, які видурювали гроші з військовозобов’язаних. За винагороду зловмисники обіцяли потенційним призовникам, що зможуть «відмазати» їх від мобілізації, посилаючись на «власні зв’язки» у військкоматі.

Але після отримання грошей від ухилянтів фігуранти «обривали» з ними контакти та зникали.

За всіма викритими фактами тривають розслідування. Зловмисникам загрожують різні терміни тюремного ув’язнення.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в м. Києві та Київській, Черкаській та Запорізькій областях спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва органів прокуратури.