Британія передасть Україні 200 ракет до систем ППО

Міністерство оборони Сполученого Королівства погодило передачу Україні нової партії ракет до систем протиповітряної оборони.

Британія передасть Україні 200 ракет до систем ППО
Британія передасть Україні 200 ракет до систем ППО

Про це повідомляє офіційний сайт уряду Сполученого Королівства.

Додаткова кількість зенітних ракет має допомогти забезпечити кращі можливості у знищенні російських безпілотників та ракет, які націлені на цивільну та критичну інфраструктуру.

Рішення про передачу додаткової партії ракет, міністерство оборони прийняло після однієї з наймасовіших ракетних атак по Україні з початку війни, яка відбулася 1 січня 2024 року.

Як зазначають у міністерстві оборони, Україна отримає 200 ракет класу повітря-повітря ASRAAM, які використовуються британськими зенітними системами.

Ракета ASRAAM розроблена британською компанією British Aerospace та наразі виробляється MBDA UK для використання з винищувачів Typhoon та F-35B.

Крім того, на основі цієї ракети розроблене ціле сімейство модульних зенітних ракет, відомих як CAMM (Common Anti-Air Modular Missile), для використання з кораблів, наземних пускових установок та літаків.

Для посилення протиповітряної оборони, британськими фахівцями була розроблена система ППО на базі модульного автомобіля Supacat HMT, яка використовує авіаційні ракети малої дальності ASRAAM.

Такий підхід дозволив розширити наявний парк систем ППО України та покращити можливості у знищенні повітряних цілей. Завдяки використанню системи LOAL (захоплення цілі після пуску), ракета може здійснювати запуск без першочергового захоплення цілі головкою самонаведення, що збільшує ефективну дальність пуску.

Читайте також


Законопроєкт про мобілізацію треба відхилити — Ростислав Кравець

Рада у першому читанні схвалила законопроєкт про мобілізацію. Замість того, щоб створювати професійну армію і мотивувати потужними преференціями, пільгами, соц. пакетом і матеріальними винагородами, влада посилює насильницький примус до мобілізації. На кшталт рф. Чи допоможуть неконституційні рішення перекрити нестачу снарядів на передовій. Чим загрожує е-кабінет для військовозобов’язаних та які наслідки очікують так званих ухилянтів, про це і не тільки запитали у адвоката Ростислава Кравця.

Рекомендовані публікації