Учасники злочинної організації переправляли військовозобов’язаних чоловіків до Польщі

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо 7 учасників злочинної організації, які займалися нелегальним переправленням чоловіків призовного віку до Польщі.

Учасники злочинної організації переправляли військовозобов’язаних чоловіків до Польщі
Учасники злочинної організації переправляли військовозобов’язаних чоловіків до Польщі

Обвинувальні акти скеровано до суду.

Встановлено, що організатором оборудки виявився чоловік, засуджений у 2022 році за аналогічний злочин. Тоді він отримав покарання з іспитовим строком на один рік, але продовжив займатися протизаконним бізнесом. До своєї злочинної діяльності він залучив правоохоронця з Рівненщини, на якого оформив фірму з міжнародних перевезень.

Зловмисники підшуковували «ухилянтів» та укладали фіктивні угоди щодо працевлаштування на посаду водія у фірму. Їм оформлювали документи та дозволи для виїзду за кордон. «Клієнти» переїжджали його за кермом мікроавтобуса, а повертали транспорт в Україну реальні водії, які входили до злочинної організації.

Коштувала «послуга» до 5,5 тис. доларів США залежно від терміновості виїзду та віддаленості місця перебування замовника від кордону. Працювала злочинна схема з листопада 2022 року до травня 2023 року, коли її викрили працівники Бюро за сприяння УСР Нацполіції та СБУ. Правоохоронцям вдалося встановити щонайменше 43 особи, які незаконно перетнули кордон та уникнули мобілізації через цей механізм.

У вересні про підозру було повідомлено працівнику правоохоронного органу. Наразі його звільнено з посади. За клопотанням ДБР суд арештував майно підозрюваних, серед якого понад 20 транспортних засобів, понад 800 тис. грн у різній валюті та кілька об’єктів нерухомості.

Правоохоронець обвинувачується в участі у злочинній організації, організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництві такими діями, сприяння їх вчиненню в складі злочинної організації та у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних систем (ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332, ч. 2 ст. 361 КК України).

Організатор оборудки обвинувачується в створенні злочинної організації та керівництві такою організацією, у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 255, ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332, ч. 2 ст. 361, ч. 3 ст. 362 КК України).

П’ять інших учасники схеми мають аналогічні обвинувачення за різним рівнем тяжкості та мірою участі у вчиненні злочину.

Крім того, під час обшуків у одного з водіїв було знайдено бурштин, через що його додатково судитимуть за незаконне придбання та зберігання бурштину (ч. 1 ст. 240−1 КК України).

Усім учасникам схеми може загрожувати покарання від 5 до 12 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Рівненська обласна прокуратура.