Чому власники облігацій змушують Україну відновити виплати боргів — відповів правник
Нас намагаються посадити за стіл перемовин з рф. А це фактичне оголошення нашої капітуляції, бо ми визнаємо, що більше не можемо вести війну.
Про це в коментарі заявив правник, підприємець, експерт з міжнародного фінансового та податкового права Святослав Дубина.
«Ступінь невизначеності у війні збільшується. На початку вторгнення рф кредитори прийняли рішення почекати, адже була домовленість з урядом України про неоголошення дефолту. До речі, нардеп Сергій Демченко в ефірі казав, чому у нас не запровадили стан війни, а ввели воєнний стан. Зокрема, що це було політичне рішення. Адже саме кредитори вимагали не оголошувати стан війни. Бо стан війни — автоматичне визнання форс-мажорної ситуації та дефолту згідно з якою країна оголошує про неможливість розрахунку за зобов’язаннями та списання всіх боргів. Однак на це наша влада не пішла, а пішла на політичну домовленість за схемою — ми не оголошуємо стан війни, а кредитори чекають на повернення боргів. Вже пішов третій рік повномасштабної війни. Нас намагаються посадити за стіл перемовин з рф. А це фактичне оголошення нашої капітуляції, бо ми визнаємо, що більше не можемо вести війну», — каже експерт.
На його думку, рф не піде на повернення територій, репарацій та таке інше. Через це і зростає ступінь невизначеності повернення боргів.
«Тому кредитори починають нервувати, і хочуть забрати свої кошти. Треба також зазначити, що це загальносвітова тенденція зростання боргових зобов’язань до рівня стану дефолту. Світовий борг всіх держав світу зараз складає 315 млрд доларів і продовжує збільшуватись. Це складає майже три сукупних світових ВВП. Що означає, що не всі кредитори зможуть повернути свої кошти. І це розуміють фінансові гравці», — резюмує експерт.