В Україні хочуть створити телемарафон у смартфоні — експерт з кібербезпеки про Дія канали
Дія канали можуть стати інструментом для проштовхування певних ідей серед суспільства.
Про це в коментарі заявив експерт з кібербезпеки Костянтин Корсун.
«Невідомі люди з громадської організації висунули божевільну ідею. Чому мова йде про альтернативу телеграм та каналам — незрозуміло. Дія, по суті, є горловиною, через яку громадяни пропускають запити до своїх даних в державних базах даних. Проте, якщо мова йде про „альтернативу Телеграм та іншим соцмережам“, тоді замість баз даних Дію можна під'єднати до стрічки новин сайту Офісу президента, Ради, Кабміну та видавати новини у смартфоні. По суті, це буде Єдиний телемарафон, але у смартфоні. Адже молодь зараз не дивиться телевізор. До речі, зараз його мало хто дивиться. Тому все переходить в інтернет. Тож тим, у кого встановлена Дія, через неї будуть запускати телемарафон. Тільки офіційна точка зору і про все хороше. Війну ми вже давно виграли, а рф не існує. Це буде вигадана реальність та пропаганда», — каже К. Корсун.
Він підкреслив, що автори ідеї телемарафону у смартфоні через Дію невідомо ким фінансуються. Можливо Мінцифрою.
" Крім того, виникає питання, а навіщо це робити саме через Дію? Щоб отримувати офіційну пропаганду? Якщо Дія є 100% ідентифікатором особи, то на Банковій будуть знати кожного, хто прочитав там новини за прізвищами. Тобто, що їм була надана певна інформація практично під підпис. Адже природа додатка Дія ніяк не перетинається з месенджерами та соцмережами. Там не передбачена комунікація між іншими користувачами. Адже соцмережі це спілкування між їх учасниками", — підкреслив експерт.
За його словами, заклики про створення української мережі чи месенджера або ж вітчизняної операційної системи чи антивіруса — ідіотичні. Це утопічні ідеї.
«Це невігластво. Бо люди не мають найменшого уявлення про те, як створюються інформаційні продукти світового класу. Це божевільні ідеї. Адже, щоб створити нормальній, якісний месенджер потрібні роки та мільярди доларів. Якщо це буде безкоштовний месенджер, то складно уявити на чому можна буде заробляти. Лише на рекламі, як у вайбер. Однак після його успішного запуску має пройти 5−7 роки перш ніж прийдуть рекламодавці. І лише через 10 років на ньому можна буде заробляти. Тому що це довготривалий проєкт, який має бути світового масштабу. А робити український месенджер просто безглуздя. Адже в Україні немає таких грошей та не скоро будуть. І навіщо робити продукт лише для однієї країни? Адже він має бути цікавим і в Бразилії, в і Китаї, і США та інших країнах світу. Однак ці божевільні ідеї стають заразними. Люди або не хочуть думати, або не вміють думати. Тому не виключаю, що Дія канали можуть стати інструментом для проштовхування певних ідей. Адже всі соцмережі так чи інакше, якимись урядами, якихось країн використовують у політичних цілях. Тому ідея створити українську альтернативу існуючим соцмережам, месенджерам, операційним системам — є безглуздою від початку», — резюмує К. Корсун.
Нагадаємо, що українські розробники пропонують створити новий комунікаційний сервіс на базі «Дії», який замінить Telegram та інші месенджери.