Посадовець КДМА під час війни організував схему поборів зі столичних автоперевізників — ДБР

ДБР повідомило про підозру посадовцю КДМА, який під час війни організував схему поборів зі столичних автоперевізників.

Посадовець КДМА
Посадовець КДМА

Працівники ДБР повідомили про підозру заступнику директора одного із департаментів КМДА, який вимагав хабарі у київських автоперевізників. Підозру також повідомлено приватному підприємцю, який допомагав чиновнику організувати систему поборів.

У квітні 2024 року до ДБР звернулась дружина військовослужбовця, яка керувала фірмою чоловіка з перевезень, поки той служить. Підприємство обслуговувало один із київських маршрутів. Жінка скаржилась на системний тиск з боку чиновника та погрози розірвати чинний договір на пасажирські перевезення, якщо вона не погодиться на «співпрацю». Зокрема, компанія мала щотижнево передавати чиновнику через підконтрольну фірму 40 тисяч гривень за право роботи на маршруті.

Правоохоронці затримали підприємця-посередника одразу після отримання чергового «траншу» для чиновника.

Наразі проведено низку обшуків, під час яких вилучено документи та техніку, що підтверджують протиправну діяльність.

Посадовець КМДА та його спільник підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Санкція статті передбачає позбавлення волі до 10 років.

Триває досудове розслідування. Перевіряється можлива причетність керівництва чиновника до реалізації злочинної схеми.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.

Нагадаємо, працівники ДБР вже викривали в КМДА злочинну схему отримання данини з автоперевізників. Так, у 2022 році заступника директора департаменту КМДА було затримано та оголошено про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України. У 2023 році кримінальне провадження по даному факту направлено до суду.