У Криму уразили центр космічного зв’язку російських окупантів (відео)

У тимчасово окупованому Криму впродовж ночі пролунала серія вибухів біля кількох населених пунктів.

У Криму уразили центр космічного зв’язку російських окупантів
У Криму уразили центр космічного зв’язку російських окупантів

Місцеві пабліки повідомляють, зокрема, про удар по російській військовій частині біля Євпаторії.

Телеграм-канал з посиланням на відео і фото від очевидців повідомив, що на військовому об’єкті російських окупантів у селі Вітине триває велика пожежа.

За даними каналу, після вибухів, які чули місцеві, у бік населеного пункту рухалися машини швидкої допомоги.

Згодом з’ясувалося, що був уражений центр дальнього космічного зв’язку в селі Вітине, що має повну назву 40-й окремий командно-вимірювальний комплекс у складі Головного випробувального космічного центру імені Г. С. Титова Повітряно-космічних сил рф (в/ч 81415). Цей об’єкт росіяни захопили під час анексії Криму.

На інтерактивній супутниковій карті пожеж NASA FIRMS було зафіксовано займання на території цієї російської військової частини.

OSINT-дослідники телеграм-каналу «КіберБорошно» з’ясували, що на території цього об’єкта був розташований щонайменше один комплекс РЕБ «Красуха», що призначений для прикриття командних пунктів та інших важливих об’єктів росіян.

З військової частини під Євпаторією росіяни здійснюють управління орбітальним угрупуванням своїх космічних апаратів. Зокрема, забезпечення навігаційної системи ГЛОНАСС та моніторингу космічного простору.

Також раніше Збройні Сили України завдали ракетного удару по позиціях російського комплексу протиповітряної оборони С-400 «Триумф» на території тимчасово окупованого Криму.