ГУР тримало понад 4000 знімків військових об’єктів рф: подробиці

Українська воєнна розвідка за допомогою супутника ICEYE уже майже два роки виявляє російські військові об’єкти.

ГУР тримало понад 4000 знімків військових об’єктів рф
ГУР тримало понад 4000 знімків військових об’єктів рф

Цей космічний апарат був придбаний за пожертви громадян.

У ГУР МО розповіли, що він дозволяє отримувати дані як із тимчасово окупованої території України, так і з інших місць планети, де перебувають військові сили і засоби росії.

Оперативне отримання розвідувальних даних стало можливим завдяки ініціативі Благодійного фонду Сергія Притули і пожертвам українців на «народний байрактар», кошти з якого у 2022 році були спрямовані на закупівлю супутника за запитом Міністерства оборони України.

За період використання «народного супутника» та доступу до сузір’я супутників компанії ICEYE українські фахівці загалом зробили 4173 знімки ворожих об’єктів, серед них:

370 ― аеродроми;

238 ― позиції ППО та радіотехнічної розвідки;

153 ― нафтобази та склади пального;

147 ― склади ракетного, авіаційного озброєння та боєприпасів;

17 ― військово-морські бази.

Також в об’єктиві ICEYE перебувають пункти постійної дислокації ЗС рф, полігони, військові містечка, центри мобілізаційного розгортання.

Зазначається, що це дає можливість «відстежувати динаміку рухів росії з особовим складом, розкривати її воєнні наміри з метою їх зриву».

Окрім того, супутник дозволяє стежити за об’єктами військово-промислового комплексу країни-агресорки та її мережею логістики, до якої належить і незаконний міст через Керченську протоку.

У ГУР розповіли, що космічний апарат ICEYE здатен чітко бачити скупчення навіть ретельно замаскованих механізованих підрозділів супротивника з його технікою.

«Його знімки дозволяють точно ідентифікувати вид та тип виявлених бойових літаків, кораблів, засобів ППО ворога, а також фіксувати рівень пошкоджень на уражених об’єктах агресора», — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що близько 38% з усього масиву даних, отриманих завдяки ICEYE, було використано для безпосередньої підготовки вогневого ураження ворога.

Співробітники воєнної розвідки України висловили подяку всьому українському суспільству, яке долучилося до збору коштів на космічний апарат, а також кожному волонтеру, який щоденно надає допомогу захисникам України.