Шахрай на Дніпропетровщині виманив у дружини безвісно зниклого військовослужбовця понад 1 млн гривень

Фігурант розповів жінці, нібито її чоловік потрапив у російський полон, а він має «зв'язки» та може посприяти у його звільненні. Однак, щоб вирішити це питання, потрібні кошти.

Шахрай на Дніпропетровщині виманив у дружини безвісно зниклого військовослужбовця понад
Шахрай на Дніпропетровщині виманив у дружини безвісно зниклого військовослужбовця понад

Поліцейські встановили, що 34-річний підозрюваний був знайомим з потерпілою та знав, що її чоловік зник безвісти під час виконання бойового завдання. У серпні 2023 року він повідомив жінці, що нібито її чоловік потрапив у полон та завірив, що допоможе визволити його. Протягом пів року шахрай регулярно отримував кошти від потерпілої на свої банківські рахунки та розпоряджався ними на власний розсуд.

Поліцейські викрили шахрайську схему. За місцем мешкання зловмисника провели обшук, в ході якого вилучили мобільний телефон, банківські картки та нотатки.

Злочин задокументували співробітники Криворізького районного управління поліції спільно зі Службою безпеки України під процесуальним керівництвом Криворізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону.

25 червня слідчі повідомили чоловіку про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.ч. 4, 5 ст. 190 (шахрайство, вчинене у період воєнного стану в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.