ЗСУ відновили позиції в Глибокому на півночі Харківської області — ISW

Українські війська нещодавно відновили позиції поблизу Глибокого Харківської області, а також в самому населеному пункті. На північ і північний схід від Харкова 9 липня тривали українські контратаки.

ЗСУ відновили позиції в Глибокому на півночі Харківської області
ЗСУ відновили позиції в Глибокому на півночі Харківської області

На геолокаційних записах, опублікованих 8 липня, видно, як частини 155-ї російської морської піхотної бригади (Тихоокеанський флот) завдають ударів по українських позиціях на північ від Глибокого та в південній частині населеного пункту, що свідчить про те, що українські сили повернули ці позиції.

Російський військовий блогер стверджував, що сили рф не змогли відбити звичайну українську атаку на ангари на північ від Глибокого, незважаючи на те, що вони успішно робили це в минулому, а також що російські сили більше не контролюють поля безпосередньо на заході Глибокого.

Інший блогер писав, що армії рф необхідно переходити в оборону на харківському напрямку через відсутність необхідних сил для продовження наступальних дій.

9 липня російські війська продовжували наступальні операції на північний захід, північ і північний схід від Харкова.

8 і 9 липня український Генеральний штаб доповів, що російські війська атакували на північний захід від Харкова поблизу Сотницького Козачка; на північ від Харкова поблизу Липців і Глибокого; і на північний схід від Харкова поблизу Стариці, Тихого та Вовчанська[60].

8 липня український військовослужбовець заявив, що на Вовчанському напрямку російські війська атакували українські позиції в цивільному та ховали під цим одягом автомати, що може бути віроломством, забороненим міжнародним правом.

8 і 9 липня російські війська продовжували наступальні дії на Сіверському напрямку в районах Верхньокам'янського (на схід від Сіверська), Спірного (на південний схід від Сіверська), а також Виїмки, Веселого і Роздолівки (усі на південь від Сіверська).

російські війська нещодавно трохи просунулися на південний схід від Часового Яра на тлі триваючих боїв у цьому районі 9 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 липня, показують, що росіяни нещодавно під час штурму трохи просунувся в межах Андріївки.


Джерело: ISW