Треба прийняти гірку правду, що наші діди служили злочинному сталінському режиму — історик
Наша історія виглядає так, спочатку створювалася армія, а потім армія створювала державу. Дивізія Ваффен СС «Галичина» — це кістяк Збройних сил України, який тоді створювався.
Про це під час ефіру на i-ua.tv заявив незалежний дослідник історії України Сергій Коваленко.
«Битва під Бродами — бойове хрещення військового з’єднання, яке мало перетворитися на основу української національної армії. Наша історія виглядає так, спочатку створювалася армія, а потім армія створювала державу. Станом на 16 сторіччя ми опинилися поневоленими. Невипадково Богдан Хмельницький відродив Військо Запорізьке. Тобто створення національних військових сил було першим кроком до національної держави. Наразі Україна, як вільна держава існує більше 30 років, але ми зараз відчуваємо, що справжній дух цієї держави народжується лише зараз, в армійському середовищі. Під час ведення бойових дій за свободу держави «, — каже дослідник.
За його словами, під час Другої світової війни, після Сталінградської битви у 1942 році Німеччина виснажилася, бо їй невистачило людського ресурсу. Цим скористався український політик та ініціатор формування української дивізії СС «Галичина» Володимир Кубійович.
«Однак українську професійну армію з нуля зробити дуже важко. Потрібен вишкіл, озброєння, матеріальне забезпечення. Видно було, що Німеччина програє і Кубійович розумів до чого все йде. Тому він вирішив, що час створювати професійну армію. Зокрема, що люди отримають бойовий досвід та стануть кадровою основою армії майбутньої Української держави. Також йшли розмови про відкриття другого фронту у Європі. До речі, срср нічим не поступався нацистській Німеччині. А українській неформальній еліті дуже не хотілося, щоб Західна Україна залишилася поза межами окупації радянськими військами, а західні збройні сили просунулися якомога далі на Схід. А дивізія Галичина мала посприяти тому, щоб це відбулося», — каже історик.
Він нагадав, що було дві СС. Одна — це дійсно звіри — СС Альгемайне. Друга — Ваффен-СС, яка не брала участі у нацистських злочинах. Дивізія Ваффен СС «Галичина» — це кістяк Збройних сил України, який тоді створювався.
«Ми засуджуємо, що військові Дивізія Ваффен СС „Галичина“ пішли на службу злочинному німецькому режиму. А як ми тоді маємо ставитися до українців, які служили московському режиму? Тому треба прийняти гірку правду, що наші діди, або прадіди служили злочинному сталінському режиму. Однак українці не дуже хотіли воювати за сталінський режим у 1941 році, адже після голодомору пройшло 8 років. Мільйони здавалися в полон, а німецьке командування не встигало брати полонених. А Дивізія Ваффен СС „Галичина“ не воювали за Німеччину, вони чекали, коли підійдуть західні війська та припинять подальший наступ срср», — резюмує дослідник.