Чи захищені від зламу Резерв + чи Дія, відповів фахівець з питань кібербезпеки
Є великі сумніви, що електронні системи, як Резерв + чи Дія є захищеними.
Про це під час ефіру заявив фахівець з питань кібербезпеки Іван Пєтухов.
«Є великі сумніви, що всі ці електронні системи, як еРиба, Резерв + чи Дія є захищеними. У мене немає впевненості, що персональні дані українців, тобто громадян воюючої країни в умовах жорсткого протистояння московитам є захищеними. Найцінніше, що є у людини — її персональні дані. Якщо ти знаєш інформацію про людину, то вона обеззброєна. А якщо ці дані отримає ворог, то це взагалі… Якщо, США написали, що з Дії перед повномасштабним вторгненням зливали інформацію, то я навіть сумнівів не маю, що це так. Крім того, є офіційний лист нардепа від Слуг народу О. Федієнка до міністра оборони про те, що в ніч з 13 на 14 січня була зламана Дія. Тож голова Мінцифри, Федієнко та ексміністр оборони Резников мають розставити крапки над і щодо Дії. Адже так не повинно бути», — І. Пєтухов.
Також І. Пєтухов заявив, що напередодні 15-го Українського форуму з управління Інтернетом IGF-UA, він запрошує прийняти участь представників держорганів влади.
«Хай вони доводять прилюдно на міжнародному форумі, що у них все захищено. Теж саме стосується розробників Дії. Хай вони покажуть, чим і як вона захищена. В ситуації, де у суспільства є недовіра, довіра відновлюється тільки перевіркою», — зазначає І. Пєтухов.
Він підкреслив, що кібергалузь на сьогодні захищена тільки в тих приватних компаніях, які її захищають.
«Після відповідей про захист еРиби, у мене виникли великі сумніви, як працюють держресурси. Зокрема, що там є кіберзахист. В нас його не було станом на 2019 рік, а зараз стало ще гірше, бо більше електронних ресурсів у відкритому доступі», — резюмує І. Пєтухов.