Іран наразі не зацікавлений у великій війні, бо розробляє ядерку — політолог
Може бути драматичний етап загострення, але він не переросте у велику війну на Близькому Сході. Однак Тегеран не може не відповісти на удар Ізраїля по території Ірану.
Про це в коментарі заявив політолог Володимир Воля.
«На Близькому Сході не варто очікувати великої війни. Для того, щоб воєнний конфлікт між Ізраїлем та Іраном перетворився на велику війну, потрібно, щоб в нього включилися інші держави. Зараз ми бачимо протистояння між Ізраїлем, Палестиною та ХАМАС. На Заході ніхто не схвалив удари Ізраїлю по території Ірану. Зокрема по резиденції, в якій знаходився керівник ХАМАС. На Заході втомилися від ворожої політики прем'єр-міністру Ізраїлю Біньяміну Нетаньяху. Адже закликали його не загострювати ситуацію. Однак після ударів Ізраїлю по території Ірану, Тегеран не може не відповісти. Не виключаю, що як і минулого разу Іран вдарить по Ізраїлю беспілотниками та ракетами», — каже політолог.
На його думку, навряд чи США будуть завдавати удари по території Ірану. Тому немає загрози великій війні. Однак в будь-якому випадку рівень напруги на Близькому Сході значно зріс.
«Проте США не хочуть відкривати новий фронт та нову війну. В них головне завдання — виснаження путіна у війні проти України. Тому не думаю, що США кинуться допомагати Ізраїлю. США уникають участі у додаткових війнах. Адже це додаткове витрачання ресурсів. Навпаки, з боку США лунають заклики до стриманості в бік Ірану та Ізраїлю. Тому може бути драматичний етап загострення, але він не переросте у велику війну на Близькому Сході. Крім того, Іран наразі не зацікавлений у великій війні, бо розробляє ядерне озброєння і готується отримати ядерну зброю. Тому ця війна для нього зараз безглузда», — підкреслює експерт.
Нагадаємо, що Держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив колегам із країн «Групи семи» (G7) у неділю, що атака Ірану та угруповання «Хезболла» на Ізраїль може початися вже у понеділок.