Схоже, що в Україні хочуть побудувати радянський союз 2.0 — фахівець з питань кібербезпеки
Дякуючи нардепу від Слуги народу Олександру Федієнкові, який хоче протягнути черговий закон 11290 замість законопроєкту 8087, в Україні хочуть побудують радянський союз. А це означає — буде знищено все, що стосується хмарних послуг.
Про це під час ефіру заявив фахівець з питань кібербезпеки Іван Пєтухов.
«ЗП 8087 — це законопроєкт з рашисьскими нормами. Якщо зайти на російській ресурс Госсопка, то це один в один. Тобто ми мавпуємо рф?! Наразі Слуги народу замість нього хочуть протягнути законопроєкт 11290, ти ж самі „Фаберже тільки в профіль“. І це намагаються видати нам за європейські норми, але у європейській детективі NIS2 немає такого. Тому в Україні, мабуть, хочуть побудувати радянський союз 2.0. Адже згідно з законопроєктом ЗП8087 нардепа Федієнка, має відбутися концентрація повноважень у руках Держспецзв’язку. А скаржитися на Держспецзв’язок можна буде тільки Держспецзв’язку. Тобто один орган сам придумує стандарти, сам їх впроваджує та сам контролює. А чи не забагато це? Також Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації (ДССЗЗІ) перетворюється на спецконтролюючий орган. Саме ДССЗЗІ здійснює повноваження регулятора при наданні хмарних послуг. На мій погляд, це призведе до знищення самого ринку хмарних послуг, залишаться тільки ті, кого визначить влада, колись таке саме відбулося з виробництвом СД дисків, досвід вже маємо. Також новий законопроєкт має на меті, як і його попередник ЗП 8087, можливість втручатися у приватне життя українців через перевірку нотаріусів, перукарів і інших суб’єктів МСБ у яких є персональні дані. Щодо хмарних рішень, це скорше за все призведе до їх міграції за межі країни. Тому завдячуючи депутатові Федієнкові в Україні цей перспективний ринок буде знищено», — зазначає І. Пєтухов.
За його словами, згідно з цим законопроєктом, для організації корупційних схем, вносяться зміни до закону про держтаємницю.
«Тобто все, що стосується кібербезпеки буде йти під грифом таємно. Навіть план скільки буде витрачено коштів на кібербезпеку буде йти під грифом таємно. Крім того, під дію закону потрапляють всі, хто займається інформаційною діяльністю. І ще під інформацію з обмеженим доступом підпадають персональні дані, які згідно з законопроєктом буде контролювати Держспецзв’язок. Все це відкриває нові шляхи до корупції», — резюмує І. Пєтухов.