США модернізували системи РЕБ на українських F-16
США перепрограмували комплекс радіоелектронної протидії на українських F-16 для протистояння сучасному російському озброєнню.
Новину оприлюднила Служба розповсюдження візуальної інформації Департаменту оборони США.
Майбутні українські літаки оновлювали інженери 68-ї ескадрильї радіоелектронної боротьби повітряних сил США — центру вивчення передового досвіду радіоелектронної боротьби, що займається підвищенням потенціалу та живучості американської авіації.
Спільно з данськими та норвезькими фахівцями американці перепрограмували комплекси РЕБ на винищувачах F-16 з Данії та Нідерландів.
Інженери 68-ї ексадрильї розповіли, що підсистеми РЕБ вимагали оновлення для того, щоб нові літаки змогли ефективно інтегруватись в українські повітряні сили та бути ефективними проти нових російських загроз.
Робота над авіаційними системами виявилася складною через стислі терміни та модифікацію комплексу, що не стоїть на озброєнні США.
Системи не називають, однак відомо, що данські та нідерландські літаки оснащували комплексами AN/ALQ-131 та AN/ALQ-10 (данська версія AN/ALQ-162). Зокрема, системи AN/ALQ-162 були інтегровані у пілони ECIPS, разом з якими прибули перші нідерландські F-16 в Україну.
Ці системи виявляють випромінення та роботу ворожих радіолокаційних систем, як-от зенітні ракети та РЛС літаків та ЗРК, та перешкоджають їх виявленню та наведенню на літак.
Для виконання непростої задачі 68 ескадрилья зібрала спеціальну команду з досвідчених експертів. Спираючись на дані, надані Данією та Норвегією, інженери вивчили конструкцію системи та розробили підходи для її перепрограмування. Спільно з партнерами фахівці випробували роботу оновленого комплексу.
«Це не звичайна задача для нас. Той факт, що команда змогла розібратися в системі за два тижні, вирушити до країни-партерки, щоб розробити найкраще програмне забезпечення, є нечуваним», — сказав начальник 68-ї ескадрильї.
Начальник ескадрильї зазначив, що одні лише F-16 з перепрограмованими комплексами радіоелектронної протидії не забезпечать домінування у повітрі, однак зможуть надати ситуаційну перевагу пілотам у досягненні цілей, які можуть забезпечити вплив та успіх на полі бою.
Відомство США також повідомило, що Україна є офіційним замовником послуг у 68-ї ескадрильї в межах програми FMS. Це дозволить підрозділу забезпечувати підтримку та своєчасне оновлення та модернізацію систем РЕБ на основі досвіду та рекомендацій від українських військових.