Олігархізований бізнес не сплачує податки — експерт
Науково доведено, що після 35% люди перестають платити податки. При чому олігархізований бізнес не сплачує податки, бо у ручному режимі придумуються пільги для власних бізнесів.
Про це під час ефіру заявив кандидат економічних наук, доцент, судовий експерт Вікторія Слюсаренко.
«Є межа після якої люди перестають сплачувати податки, і це науково доведено. Зокрема, Артур Лефевр вивій криву, де після 35% люди перестають платити податки. Тобто неефективною стає людина та її заробітки. Відповідно люди перестають платити. В Україні на сьогодні, і ще з 2014 року, задекларована межа тінізації економіки понад 65%. Це офіційна статистика, яка зараз зникла», — каже експерт.
Вона підкреслила, що тінізація це такий термін, який включає в себе перехід частини економіки в тінь.
«Це не тільки несплата податків, а й недекларування доходів та витрат, хоча це кудись йде… Вона просто може не декларуватися у державі і не показуватися. Коли ми говоримо наповнення бюджету та збільшення надходжень до бюджету, ми маємо говорити, що має відбутися детінізація. Тобто рівень оподаткування має бути зменшено. Система має стати прозорою і має бути обопільна відповідальність контролюючих органів та бізнесу, який потерпає від того, що його занадто багато контролюють й нараховують незаконні штрафні санкції. Є рішення судів про те, що було незаконно нараховано або перераховано. Тобто, що контролюючи або фіскальні органи, які незаконно нараховують і можуть це робити не за своїми повноваженнями, не несуть за це кримінальної відповідальності. А бізнес, як раз несе кримінальну відповідальність. При цьому олігархізований бізнес не сплачує податки. В ручному режимі придумуються пільги для власних бізнесів. А решта бізнесів сплачує податки. Тільки не всі. Адже, якщо ми говоримо про рівень тінізації, то не декларуються доходи. Однак констатувати факт чи хворобу не означає, що її можна вилікувати», — резюмує експерт.