Розрахунки є недоцільними — експерт про відбудову України за понад 486 млрд доларів
Перш ніж прораховувати конкретні суми на відбудову, треба визначитися зі стратегією. Адже просто відбудовувати, те що було зруйновано в ході бомбардувань, є недоцільним.
Про це в коментарі i-ua.tv заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак.
«Поки триває війна Україна не має фізичного доступу до тимчасово окупованих територій на сході та на Півдні. Тому підрахувати реальні збитки від війни неможливо. Всі точні підрахунки можна буде зробити лише після деокупації. Однак велике питання, у якому напрямку буде здійснюватися велика відбудова. Війна та масовані обстріли показали, що наприклад, відновлювати великі об’єкти енергетики не варто. Адже варто змінювати стратегію та переходити на малі об’єкти енергетики. Це зовсім інші підходи та витрати. І це тільки один напрямок, а таких напрямків є багато. Тому перш ніж прораховувати конкретні суми на відбудову, треба визначитися зі стратегією. Адже просто відбудовувати, те що було зруйнована в ході бомбардувань, є недоцільним. Тому перед відбудовою треба зробити економічні та технічні висновки. А все це можна буде робити лише після перемоги та повної деокупації всіх населених пунктів», — каже А. Новак.
На його думку, названі суми, щодо відбудови можна використовувати, як певні орієнтири, що на сьогодні можна порахувати.
«Вже давним давно фігурувала сума набагато більша, ніж ця. І це було до останніх літніх масованих обстріл нашої енергетики. Тому питання, звідки взялася ця сума?», — зазначає експерт.
Крім того, він не виключай майбутній зловживань.
«Зловживання у нас завжди будуть. Однак є надія, що відбудова України буде здійснюватися зі сторони наших партнерів. В тому числі з арештованих російських активів країн партнерів, які будуть контролювати процес відбудови України. В такому випадку корупційна складова буде мінімальною», — резюмує А. Новак.
Нагадаємо, що голова Комітету ВР з питань організації регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк заявила про те, що відбудова України коштуватиме понад $ 486 млрд,
• Донеччина — $ 37,3 млрд.
• Харківщина — $ 30,2 млрд.
• Луганщина — $ 17,1 млрд.
• Запорізька область — $ 14,7 млрд.
• Херсонщина — $ 12,2 млрд.