Робота на ворога — експерт про історичне підвищення податків від Гетьманцева
Нардеп від Слуги народу Данило Гетманцев проштовхуваний закон про історичне підвищення податків, боляче вдарив по населенню та малому й середньому бізнесу.
Про це в коментарі i-ua.tv заявив експерт з соціальних питань Андрій Павловський.
«Гетманцев та міністр Марченко з Мінфіну, які ініціювали підвищення податків мотивують тим, що нібито не вистачає грошей на питання безпеки та оборони, тому всім треба затягнути паски й таким чином збільшити оподаткування населення, а також малого та середнього бізнесу. Хоча це спірне питання. Тим більше, що майже прийнято рішення передати Україні гроші від конфіскації активів рф, а 35 млрд доларів. Якщо Європейський союз остаточно прийме це рішення, то по-факту тоді і ці гроші надійдуть в Україну, то наступний рік може бути взагалі бездефіцитним. Тоді не буде сенсу у піднятті податків та збільшенні податкового навантаження», — каже експерт.
На його думку, якщо і збільшувати податкове оподаткування, то це треба робити з чиновниками та олігархами, а не простими людьми.
«Наразі збільшення податків відчують всі. Адже військовий збір зросте з 1,5 до 5%. А це майже у три рази. В той же час відмовилися збільшувати оподаткування великого капіталу, бо Гетманцев та Марченко не захотіли запроваджувати європейські податки, які діють в більшості країнах ЄС. Наприклад, це податок на розкіш, прогресивне оподаткування, збільшення податку на дивіденди. Одразу видно за рахунок кого вирішують проблеми. Тобто за все заплатять бідні. Адже наша система оподаткування побудована за принципом — чим тим багатіший, тим менше сплачуєш у відсотковому плані податків від своїх доходів. І чим бідніший, тим більше доведеться сплачувати податків»,-каже А. Павловський.
На його думку, це є економічним саботажем під час війни. Адже це погіршить економічний стан основної маси населення, яка залишилася в Україні.
«Зрозуміло, що це буде потужний демотивуючий фактор під час війни. Адже навпаки держава має підтримувати тих, хто може працювати та працює. Особливо малий бізнес, який зараз і так на межі виживання. Тому малий та середній бізнес після історичного підвищення податків не зможуть продовжувати свою діяльність. Адже це потужний удар по малому та середньому бізнесу. А великій капітал, який працює у пільгових умовах, це не зачіпає. За все платить малий та середній бізнес. При чому ще з назвали це підвищення податків історичним. А по факту це знущання над людьми та малим бізнесом. Це робота на ворога. Не випадково Гетманцев був помічником російського резидента Сівковича. Адже в СБУ зазначали, що Сівкович був головний резидентом російської розвідки в Україні, а Гетманцев був його помічником. Тому виникає питання, а чому за податкову політику відповідає помічник російського шпигуна і чому досі правоохоронні органи на це не звернули увагу?», — резюмує експерт.
Нагдаємо, шо
Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 11416-д щодо збільшення податків.
Про це повідомив заступник голови податкового комітету ВР Ярослав Железняк.
За відповідне рішення проголосували 247 народних обранців.
Железняк повідомляє, що Рада не стала підвищувати військовий збір для військових. Він залишився 1,5%.
Також Рада не підтримала правки, які фактично скасовують статус податкового агента із нотаріуса при посвідчені ним договорів купівлі-продажу (міни) між фізособами.
Підвищення податків включає такі зміни:
З 1 жовтня 2024 року військовий збір на зарплати всіх фізичних осіб (включаючи тих, хто працює в режимі «Дія.Сіті») зросте з 1,5% до 5%. Це означає, що доходи громадян оподатковуватимуться ретроспективно.
З 1 січня 2025 року військовий збір на інші доходи громадян (крім зарплат) також збільшиться з 1,5% до 5%.
Для ФОПів 1, 2 та 4 груп введуть військовий збір у розмірі 10% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 число звітного місяця. З жовтня 2024 року це становитиме 800 грн на місяць.
ФОПи 3 групи сплачуватимуть 1% від доходу у вигляді військового збору.
Для банків знову введуть підвищений податок на прибуток за ставкою 50% за 2024 рік. Оскільки банки вже сплатили податки за старою ставкою, новий податок діятиме ретроспективно.
З 1 січня 2025 року для небанківських установ (крім страхових компаній) податок на прибуток збільшиться з 18% до 25%.
Для автозаправних станцій (АЗС) запровадять щомісячні авансові внески з податку на прибуток: 30, 45 або 60 тисяч грн за кожну станцію, залежно від її типу. Сума переплат не буде врахована для зменшення податкових зобов'язань у майбутньому.
Для обмінних пунктів запровадять авансовий внесок з податку на прибуток: 700 євро за кожен пункт обміну у Києві, 600 євро в містах з населенням понад 50 тисяч, і 200 євро для інших населених пунктів.
Мінімальний податок на землю (МПЗ) у розмірі 700 грн і 1400 грн за гектар.
Щомісячна звітність щодо ПДФО, військового збору та ЄСВ почнеться з 1 січня 2025 року. Це потрібно для впровадження «економічного бронювання».
Доходи від «національного кешбеку» не оподатковуватимуть ПДФО у 2024−2025 роках.
Рента на видобуток гірських порід для щебеню, граніту та піску — не менше 5 доларів за тонну.