Українці мають звернутися до суду, щоб скасувати закон № 12039 про відкуп корупціонерів — правозахисник

Закон № 12039 про відбілювання корупціонерів треба ліквідувати, тому що він порушує права та інтереси українського народу.

Верховна Рада країни прийняла в цілому законопроєкт № 12039 
Верховна Рада країни прийняла в цілому законопроєкт № 12039 

Про це в коментарі i-ua.tv заявив правозахисник Дмитро Павліченко.

«Чому корупціонерів звільняють від відповідальності під невеликі застави? Це неправильно. Тим паче, що штрафи, які вони сплачують, не конфіскують на користь громади. І після цього ще й закривають кримінальне провадження. Що в цьому випадку робити? По-перше, якщо корупційний злочин відбувся на території селища чи міста, то всі ці гроші мають бути перераховані на рахунки ТРО. На жаль, їх досі немає, тому кошти йдуть на приватні рахунки. Якщо цього не відбувається, то дрібних злочинців- корупціонерів не можна реабілітувати. Він має сидіти за гратами», — каже правозахисник.

При цьому на думку Д. Павліченка, закон № 12039 про відбілювання корупціонерів треба ліквідувати, тому що він порушує права та інтереси українського народу.

«Тому кожен може звернутися до Конституційного суду. Депутати, або члени ініціативної групи чи громада за роз’ясненнями, чи відповідає цей закон Конституції. Якщо — ні, то його треба скасувати, щоб корупціонери не могли уникнути покарання», — резюмує правозахисник.

Нагадаємо, що Верховна Рада країни прийняла в цілому законопроєкт № 12039 про внесення змін до кримінального та кримінально-процесуального кодексів щодо умов угод про визнання винуватості у кримінальних провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень. Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, законопроєкт підтримали 263 народні обранці.

Насамперед законопроєкт вводить нову статтю, яка дозволяє підозрюваним у корупції у випадку співпраці зі слідством через викриття співучасників та відшкодування шкоди призначати менший строк ув’язнення ніж вимагає чинне законодавство, на приклад 5 замість 8 років.

Додатково суд зможе накласти як додаткове покарання досить великий штраф на винуватця:

  • за нетяжкі злочини: від 20 тис. до 120 тис. неоподатковуваних мінімумів
  • за тяжкі злочини: від 120 тис. до 6 млн. неоподатковуваних мінімумів
  • за особливо тяжкі злочини: від 270 тис. до 12 млн. неоподатковуваних мінімумів.