Розвал коаліції та дострокові вибори в Німеччині, на що чекати Україні, відповів політолог
Питання допомоги Україні можуть підсвиснути до формування нової коаліції.
Про це в коментарі i-ua.tv/ заявив політолог Володимир Воля.
«Деякі питання зависли через міністра фінансів. Тобто незнайдені гроші — 3 млрд євро для підтримки України. Таку причину озвучив Шольц. Тому питання допомоги Україні можуть підсвиснути до формування нової коаліції у Німеччини. Все йде до дострокових виборів, бо навряд чи буде знайдено формат коаліції. Певною мірою це навіть добре. Головне, щоб процес виборів та створення нової коаліції. А за результатами нових виборів коаліцію формуватиме ХДС/ХСС. До речі, лідери цього блоку висловлювалися за надання зброї Україні та розширення номенклатури зброї та кількості зброї. Зокрема, щодо надання далекобійних ракет. Тож можна перевірити їх заяви», — каже політолог.
На його думку, головне питання, чи умисно вільні демократи спровокували розпад коаліції. Адже обвал рейтингів Шольца спровокував її розпад та необхідність дострокових виборів.
«Коаліція мала низький рівень підтримки, через те, що суттєво впав рівень та рейтинг основної політичної сили — Соціал-демократичної партії Шольца. На його уряд прийшло багато негативних моментів. путін розпочав війну, ціновий шок на енергоресурси, це відбилося на соціальному почутті німців. Розпад коаліції визрівав певний час», — підкреслив експерт.
На його думку, проросійські кандидати пройдуть в парламент, але коаліцію формуватиме ХДС/ХСС, яка має пристойний рейтинг у Німеччині. Також до неї долучаться вільні демократи та зелені.
«Не варто очікувати супер високих результатів у Сара Вагенкнехт, яка симпатизує рф, щоб формувати якусь коаліції. Крім того, через проросійську позицію, з нею уникали контакти члени коаліції, яка розвалилася. Не думаю, що після загальнонаціональних виборів в Німеччині будуть підстави для того, щоб створювати коаліцію із союзом Сари Вагенкнехт», — зазначив експерт.
При цьому В. Воля підкреслив, що українцям слід готуватися до затримок у фінансовій чи військовій допомозі з боку Німеччини через дострокові вибори.
«Можуть бути проблеми з питаннями при голосуванні у Бундестазі. Однак до виборів депутати ще можуть голосувати за рішення, які потрібні Україні», — резюмує політолог.